Utalentowany pianista z Radomska będzie się uczył w Royal...

  Utalentowany pianista z Radomska będzie się uczył w Royal Academy of Music

  Małgorzata Kulka

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Utalentowany pianista z Radomska będzie się uczył w Royal Academy of Music
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Małgorzata Kulka

  Mateusz Duda, młody niezwykle zdolny pianista, pochodzący z Radomska, został przyjęty na studia do Royal Academy of Music w Londynie. To ogromne wyróżnienie dla nastolatka z Radomska. Mateusz Duda jest chlubą tutejszej szkoły muzycznej, a teraz może się pochwalić kolejnym ogromnym sukcesem.
  Został przyjęty do Royal Academy of Music w Londynie. Obecnie to jedna z kilku najbardziej prestiżowych akademii muzycznych na świecie, zajmująca się edukacją, badaniami muzykologicznymi i prowadząca szeroką działalność koncertową.

  - Nie jest łatwo się tu dostać, rekrutacja jest bardzo skomplikowana. Przesłuchania odbywają się w Londynie i Nowym Jorku, poza tym trzeba się wykazać szeroką wiedzą - mówi Mateusz.
  Jak wspomina, gdy dostał dobrą nowinę, skakał z radości. - Bardzo na to liczyłem, ale konkurencja była ogromna. W Akademii chcą się uczyć ludzie z całego świata, obecnie jest tam pięciu Polaków.

  Utalentowany pianista ma na koncie wiele sukcesów. Koncertował w wielu miastach Polski, a także w Kanadzie, na Węgrzech i w Słowacji. Jest laureatem wielu konkursów, m.in. Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego. Mateusz dwukrotnie brał także udział w warsztatach muzycznych w Calgary w Kanadzie, gdzie miał możliwość gry z wybitnymi pianistami z całego świata.

  Mateusz jest tegorocznym maturzystą i choć wolnego czasu ma niewiele, zapewnia, że zawsze chętnie wraca do Radomska. - Mam do tej szkoły duży sentyment, bo tutaj zaczęła się moja przygoda z muzyką, tu ją pokochałem, a teraz jest moim sposobem na życie - przyznaje .

  Naukę w Londynie pianista rozpocznie we wrześniu.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cóż...

   Ulla (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Uczyć może się tam każdy, kto zda egzamin wstępny (porównywalny z egzaminem na każdą z polskich akademii muzycznych) i dysponuje kwotą ok. 10 tys. funtów za semestr nauki. Wielu polskich pianistów...rozwiń całość

   Uczyć może się tam każdy, kto zda egzamin wstępny (porównywalny z egzaminem na każdą z polskich akademii muzycznych) i dysponuje kwotą ok. 10 tys. funtów za semestr nauki. Wielu polskich pianistów dostało się choćby do Julliard, a studiowali ci, których było stać (choćby semestr - by mieć to "J" w CV - np. Salwarowski)zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama