Zreformowane bagno

  Jerzy Witaszczyk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Znowu piszę źle o Buzku, ale to on tak "zreformował" służbę zdrowia, że zepsuł wszystko, co jako tako działało.
  Jerzy Witaszczyk

  Jerzy Witaszczyk ©Grzegorz Gałasiński

  Kolejni poprawiacze jeszcze bardziej psuli to, co wcześniej spartolił ten geniusz, więc teraz mamy wieloletnie kolejki do specjalistów i na zabiegi, ludzi umierających przed szpitalami i od 10 lat w grudniu targi o nasze składki i zamknięte przychodnie w styczniu.

  Kto wygrał na "reformie"? Np. ustawieni cwaniacy, którzy za grosze kupują zadłużane przez system szpitale, spora grupa lekarzy i 5 tys. pracowników NFZ, bez których można by się obejść, gdyby nie chore pomysły na uzdrowienie służby zdrowia.

  Kto przegrał? Pacjent - wszyscy walczą o jego dobro, by sobie nabić kabzę. Dlatego każdy, kto wspomni o podniesieniu składki zdrowotnej, powinien dostać w pysk, bo zreformowane bagno wessie każde pieniądze, a i tak będzie gorzej.

  W tym systemie braknie kasy nawet, jeśli wszyscy będą zdrowi.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czasu jest coraz mniej

   R-k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   Póki czas, póki zmiany nie zaszły za daleko, należy jak najszybciej przywrócić państwową służbę zdrowia, ale nie postaci sprzed reformy Buzka! Jeśli tego nie zrobimy, czeka nas to co mają w USA -...rozwiń całość

   Póki czas, póki zmiany nie zaszły za daleko, należy jak najszybciej przywrócić państwową służbę zdrowia, ale nie postaci sprzed reformy Buzka! Jeśli tego nie zrobimy, czeka nas to co mają w USA - leczą cię, jeśli masz pieniądze. Nie masz - umierasz.zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Czarna dziura.

   ksantypa_222

   Zgłoś naruszenie treści / 16

   Choćby nasze składki na NFZ byłyby 10-krotnie wyższe niż obecnie, sytuacja na uległaby żadnej zmianie na lepsze. Te nasze publiczne pieniądze lądują w czarnej dziurze, która jest w stanie...rozwiń całość

   Choćby nasze składki na NFZ byłyby 10-krotnie wyższe niż obecnie, sytuacja na uległaby żadnej zmianie na lepsze. Te nasze publiczne pieniądze lądują w czarnej dziurze, która jest w stanie pochłonąć wszystko. Od 25 lat reformowana jest polska służba zdrowia. Poszczególni reformatorzy oczywiście mieli na względzie wyłącznie dobro pacjentów. Kombinacje alpejskie doprowadziły do obecnego stanu. Lecz się prywatnie lub umieraj w spokoju.
   Oczywiście są tacy, którzy nieźle się obłowili w tym bałaganie. System zezwala na wykup za psie pieniądze upadające szpitale, które po sprywatyzowaniu przynoszą dochody. Wcześniej wyczytałam, że lwia część naszych składek idzie na wynagrodzenia lekarzy. Do tego jeszcze pięciotysięczna armia godziwie wynagradzanych pracowników NFZ.
   Przez ostatnie 7 lat stery rządowe dzierży Koalicja. Błędy popełniali wszyscy poprzednicy. Koalicja nie jest w stanie naprawić tych błędów. Jeszcze rok Ich rządzenia. ale może być następna kadencja. A problem nie będzie rozwiązany przez kolejne lata.
   Nawet najbardziej żarliwe modlitwy pacjentów i ich rodzin nic tu nie pomogą.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zima, a my chcemy kopać studnię w zmarzłoci

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Jak zwykle, odwracanie kota ogonem.
   Krytykujemy sumę skutków a nie ich przyczynę.

   Buzek aż zaniemógł w przyjmowaniu na swoje barki ster. Przekształcenie systemu SOCJALISTYCZNEGO (ukrytego...rozwiń całość

   Jak zwykle, odwracanie kota ogonem.
   Krytykujemy sumę skutków a nie ich przyczynę.

   Buzek aż zaniemógł w przyjmowaniu na swoje barki ster. Przekształcenie systemu SOCJALISTYCZNEGO (ukrytego komunizmu) na system KAPITALISTYCZNY (dziki, nasz), czyli jak szaraczkom się wydawało, szybkim wzbogaceniem się.
   Prący do przodu po prowadzenie zdezelowanej Syrenki, nie wzięli priorytety odgórne za cel (choćby przejściowo, na chwilę) a ruszyli z kopyta na naprawę upadłych finansów państwa (i partyjne). Tak. To było potrzebne, lecz czy wszystko? I na tak długą skalę?
   Wreszcie wejście do UE, czyli podporządkowanie się do wymogów i demokratyzacji naszego padołu. Nie rozpatrujemy innych resortów, lecz to co jest podstawą państwa, czyli jego zdrowotność (bez tego nie ma nic). W tym przypadku jest kilka spraw. Głównie to choćby średnia UE w przydziale PKB na tak ważną podstawę. Tu do Buzka jest pretensja. Przyjął do steru Balcerowicza, który po trupach na siłę udowadniał swój wymysł (podpowiedziany z GB, za co oni później przepraszali, on nie). Ujął i nie dostosował parametrów do unijnych (ile samobójstw i upadków psychicznych i emigracji z tego okresu, przez stratę dochodów). Zmniejszenie ilości miejsc pracy, to też wielka strata dla systemu zdrowia (podatek), tu następny winowajca, minister pracy (inni ręce zacierali za naszych informatyków, lekarzy).
   Następni premierzy nic nie zrobili i tylko brnęli w nadanym kierunku.
   / PKP czy nie podobnie? Nowy szpital, jak PENDOLINO, tylko z czym i na czym i za co?/
   Z piasku bata nie ukręcisz. Ile jeszcze na tym szczurów żeruje? Gdzie jest NIK, prokuratura? Zamki NFZ, ZUS z zarobkami tam panującymi i żerującymi na biedocie, które chce czy nie musi na to płacić (pewnie i trzynastki też dostają) a w zamian otrzymuje skwaszoną minę urzędnika, ciągnące się w czasie sprawy (bo brak kropki).

   Sam sposób załatwiania spraw tak pilnych, niezwłocznych dla podstawy, ŻYCIA.
   Rząd – jak się pali, to szukajmy szpadla, by wykopać studnię (tylko komu zabrać? Budowlańcom czy kopiącym groby?). Zwalmy winę na innych, tych co muszą to robić i być na styku z pacjentem (zawsze tak robią).
   Lekarze – jedzie pociąg. Na składzie wiele ludzi i dzieci. W środku lasu pociąg zatrzymuje się. Drużyna pociągu zaczyna strajk. Wszyscy z pociągu wysiadka. No ale bilety mają wykupione – a nasze podatki na NFZ, ZUS. / nie słyszałem by tak się stało, bo zawsze na miesiąc, tydzień podają, że pociąg nie pojedzie./ Przykłady w których strajkujących mają rację, lecz ich wprowadzenie.

   Tak. Buzek też choć chciał dobrze to i tu umoczył. Wiele przemian potrzebnych rozpoczął. Kontynuujący zaprzepaścili i nie wyciągnęli wniosków.
   Sumując to podsumujmy – budżet, praca – pierw tych rozliczyć, bo i wysokość zarobków to też podatek (oj najbogatsi na wyspach – patrioci), to handel i zdrowiem też.
   A czy to sami rzadzący obecnie winni? Tamtych przeżyliśmy, a czy tych też?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Próbowałem

   przeczytać (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18

   ten strumień świadomości ale trudno nadążyć za tokiem rozumowania autora. Fragment z ostatniego akapitu " Buzek też choć chciał dobrze" udowadnia jego słaby kontakt z rzeczywistością.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ()

   P. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   - Fragment z ostatniego akapitu " Buzek też choć chciał dobrze" udowadnia jego słaby kontakt z rzeczywistością. -
   a jest napisane :
   Buzek też choć chciał dobrze to i tu umoczył.

   A temat to...rozwiń całość

   - Fragment z ostatniego akapitu " Buzek też choć chciał dobrze" udowadnia jego słaby kontakt z rzeczywistością. -
   a jest napisane :
   Buzek też choć chciał dobrze to i tu umoczył.

   A temat to rzeka. Więc i wiele jest mankamentów, nie tylko samej służby zdrowiazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo