Orędzie Francois Hollande'a. "Zamachowcy nie mieli nic...

  Orędzie Francois Hollande'a. "Zamachowcy nie mieli nic wspólnego z religią islamską"

  Aleksandra Gersz, WR (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prezydent Francji wystąpił wieczorem z orędziem do narodu po tragicznych wydarzeniach związanych z zamachami terrorystycznymi. Mówił, że naród musi się zjednoczyć. Zaapelował do obywateli, aby nie utożsamiali wszystkich wyznawców islamu z fanatykami, którymi nazwał zamachowców.
  Prezydent Francji, Francois Hollande oficjalnie potwierdził w orędziu do narodu, że w piątkowym szturmie w sklepie w Paryżu zginęły cztery osoby. Prezydent nazwał atak na sklep z koszerną żywnością w żydowskiej dzielnicy ,,przerażającym aktem antysemickim".

  Hollande powiedział także, że zamachowcy byli "fanatykami" i nie powinni być utożsamiani z całym środowiskiem muzułmańskim. - Wśród Francuzów nie musi być rozłamu - zaapelował, nawiązując do potencjalnych aktów wrogości w stosunku do Francuzów wyznających islam. - Musimy pozostać zjednoczeni - stwierdził.

  - Jedność jest naszą najlepszą bronią - mówił prezydent Francji i podkreślał, że zagrożenie terrorystyczne nie minęło. Dodał jednak, że "ci, którzy przeprowadzili te ataki nie mieli nic wspólnego z religią islamską".

  Jednocześnie Hollande stwierdził, że Francja zawsze stawi czoła wszystkim groźbom, a nigdy nie podda się strachowi. Podziękował francuskiej policji i służbom specjalnym, chwaląc: "odwagę i wydajność policjantów" którzy wzięli udział w operacjach po ataku na redakcję ,,Charlie Hebdo. - Zrobili to, aby ratować ludzkie życia i zneutralizować terrorystów, którzy byli mordercami - odniósł się Hollande do zabicia terrorystów przez francuskie służby. Jesteśmy z Was dumni - podsumował.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo