Papierosy w torcie i tytoniowa halka - najdziwniejsze próby...

  Papierosy w torcie i tytoniowa halka - najdziwniejsze próby przemytnicze 2014 roku

  tad (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podsumowało najbardziej dziwaczne próby przemytu papierosów w ubiegłym roku. Okazuje się, że pomysłowość przestępców nie zna granic.
  Wyobraźnia przemytników jest ogromna

  Wyobraźnia przemytników jest ogromna ©fot. Piotr Krzyżanowski / Polskapresse

  W październiku w Warszawie funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali do kontroli trzy auta. Znaleźli papierosy ukryte w butelkach po napojach, kartonach po mleku, opakowaniach po chusteczkach higienicznych, a nawet w... wędkach i gaśnicach. Razem było ponad 30 tysięcy sztuk papierosów.

  Z kolei tuż przed Bożym Narodzeniem przemytnicy wpadli na pomysł cukierniczy. Mandarynki, polewa czekoladowa i… papierosy: to przepis na ciasto świąteczne wykonane przez przestępców. Porzucony tuż przy przejściu granicznym tort, znaleźli 17 grudnia 2014 r. funkcjonariusze Straży Granicznej w Korczowej. Przemytnik, prawdopodobnie z obawy przed kontrolą, zrezygnował z próby przeniesienia ciasta przez granicę.

  Celnicy z Dorohuska ujawnili papierosy ukryte w bardzo niebezpiecznym miejscu – pod osłonami zaworów cystern ze skroplonym gazem propan-butan. W tym przypadku przemytnicy narazili siebie i innych na niebezpieczeństwo, bo taki sposób kontrabandy groził wybuchem.

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Hermanowic i Huwnik zatrzymali do kontroli samochód dostawczy przewożący lodówki. We wszystkich chłodziarkach były papierosy.

  Pomysłowy 45-latek spod Lubaczowa do przechowywania i pilnowania trefnego towaru zatrudnił psa. Zwierzak dzielił swoją budę z kilkuset paczkami papierosów z przemytu. Łącznie strażnicy ujawnili na posesji ponad 10 tysięcy paczek papierosów o wartości 121 tysięcy złotych.

  Wyjątkową kreatywnością wykazała się grupka przemytników przyłapanych przez mundurowych z Rzeszowa-Jesionki. Mieli specjalne stroje przystosowane do kontrabandy. Mężczyźni byli odziani w specjalne, uszyte na miarę kamizelki z papierosowym wkładem, zaś kobieta nosiła ”papierosową halkę”. Łącznie, z tych specyficznych kreacji funkcjonariusze wyjęli 307 paczek papierosów bez akcyzy.

  Według danych Komendy Głównej Straży Granicznej, w 2014 roku udaremniono przemyt wart niemal 190 milionów złotych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama