Film
Odc. 2/4: Broń cenna jak życie

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

Rozwiń

Jak powstańcy zdobywali uzbrojenie?

W 2. odcinku "Tajemnic Państwa Podziemnego" opowiadamy, jak powstańcy zdobywali i konstruowali uzbrojenie w oblężonym mieście. Sprawdzamy też, jak działały Błyskawice, Piaty, powstańcze katapulty, granatniki i miotacze płomieni. Obejrzyj go lub przejdź do pełnego wydania Powstania Warszawskiego.

Obejrzyj wszystkie odcinki
Zwiń
Obejrzyj wideo
Łódź: wielki bal dla serca

Łódź: wielki bal dla serca

Agnieszka Magnuszewska

Dziennik Łódzki

Dziennik Łódzki

W Pałacu Poznańskiego bawiło się w sobotę 210 osób.

W Pałacu Poznańskiego bawiło się w sobotę 210 osób. ©Jakub Pokora

W sobotę salę balową Pałacu Poznańskiego wypełniło 210 gości ze świata medycyny i władz lokalnych. Okazją był charytatywny bal karnawałowy ''Serce dla Serca'', który organizowały Fundacja Dar Serca oraz Fundacja dla Kardiologii.
W Pałacu Poznańskiego bawiło się w sobotę 210 osób.

W Pałacu Poznańskiego bawiło się w sobotę 210 osób. ©Jakub Pokora

Fundacja Dar Serca wspiera szkolenia młodych lekarzy, organizuje dla nich konferencje naukowe oraz wyposaża szpitale w nowoczesny sprzęt kardiologiczny. Do tej pory na urządzenia diagnostyczne wydała 6,5 mln zł.

Ile udało się zebrać na tegorocznym balu?

- Odnieśliśmy pełen sukces- mówi tylko tajemniczo Wojciech Jabłoński, prezes Fundacji Dar Serca. - Dochód z balu przeznaczymy między innymi na zakup sprzętu do szpitala im.
Biegańskiego. Wspieramy go od kilku lat, bo w placówce znajduje się katedra kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego. Nie przez przypadek na sobotnim balu bawiła się dyrekcja szpitala im. Biegańskiego. Obecna również była wojewoda Jolanta Chełmińska.

Zabawa trwała do białego rana przy akompaniamencie zespołu Diament z Włocławka.

- Nasze bale nie tylko mają służyć zabawie. To również duże wydarzenie kulturalne- zaznacza Maria Krzemińska-Pakuła, kardiolog ze szpitala im. Biegańskiego.

- Podczas balu wystąpił Romuald Spychalski, tenor z Teatru Wielkiego w Łodzi oraz uznana ormiańska artystka Anhaida Kachmarek, która śpiewała piosenki po rosyjsku.

Dodatkową atrakcją niedzielnej imprezy w Pałacu Poznańskiego była prezentacja obrazów znanych artystek: Ewy Modrzejewskiej-Niemirskiej oraz Marty Rak-Podgórskiej.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Brawo. Jeszcze niech tylko dobrzy Dyrektorzy zarządzają

dżek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 68 / 64

Marszałkowskich Szpitalach i super będzie.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo