Ważne
  Ratownicy medyczni uczą dzieci, jak wezwać pomoc. Wizyta w...

  Ratownicy medyczni uczą dzieci, jak wezwać pomoc. Wizyta w przedszkolu "Hulajnoga" w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Jarosław Kosmatka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zajęcia z programu "112 - pomocne cyferki". Ratownicy medyczni w przedszkolu "Hulajnoga"
  1/39
  przejdź do galerii

  Zajęcia z programu "112 - pomocne cyferki". Ratownicy medyczni w przedszkolu "Hulajnoga" ©Jarosław Kosmatka

  W miniony poniedziałek Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi rozpoczęła program "112 - pomocne cyferki". Ratownicy medyczni uczą dzieci m.in. jak skutecznie wezwać pomoc.
  Dziesięć wybranych losowo przedszkoli, które zgodziły się na przeprowadzenie dodatkowych, bezpłatnych zajęć, odwiedzą ratownicy z WSRM w Łodzi. Ratownicy medyczni w czasie spotkania z dziećmi uczą, jak wezwać pomoc. - Musimy pamiętać, że często zgłoszenie niebezpieczeństwa przez dziecko może uratować życie jemu i bliskim - mówi Edyta Wcisło z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, autorka programu.


  Wielokrotnie dyspozytorzy medyczni oraz operatorzy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego mają do czynienia ze zgłoszeniami od dzieci. Gdy tata lub mama tracą przytomność w domu, najczęściej tylko dziecko może wezwać pomoc. Dlatego tak ważne jest, aby maluchy znały numer i wiedziały, co należy zgłosić operatorowi linii alarmowej.

  - Przy zgłoszeniu dziecko musi koniecznie podać imię i nazwisko, adres i powiedzieć, co się stało z osobą poszkodowaną - mówi Edyta Wcisło.

  Oprócz nauki, dzieci podczas spotkania z ratownikami mają też możliwość zobaczyć, że są to ciekawi i sympatyczni ludzie, a nie straszne potwory, które chcą zrobić zastrzyk. - Dodatkowo przedszkolakom do obejrzenia udostępniamy ambulans ratunkowy - mówi Edyta Wcisło.

  W programie biorą udział przedszkola państwowe i prywatne, gdyż najważniejsze jest, aby dotrzeć do jak największej liczby dzieci. Placówki chętne do przeprowadzenia takich zajęć proszone są o kontakt z WSRM w Łodzi. Każde przedszkole, w którym przeprowadzone zostaną zajęcia, otrzyma certyfikat "112- te cyferki każdy zna!". Dziennik Łódzki objął akcję patronatem.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama