PiS żąda wycofania projektu ustawy o likwidacji kopalń....

  PiS żąda wycofania projektu ustawy o likwidacji kopalń. "Koalicja chce zniszczyć polskie górnictwo"

  Joanna Komalska (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Mariusz Błaszczak
  1/2
  przejdź do galerii

  Mariusz Błaszczak ©Piotr Smolinski

  - Projekt specustawy dotyczącej górnictwa musi być wycofany, będziemy do tego dążyć - oświadczył przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem koalicja PO-PSL dąży do likwidacji polskiego górnictwa, co spowoduje utratę 11 tys. miejsc pracy.
  - Likwidacja jednego z nich oznacza likwidacje czterech innych w usługach, w firmach związanych z górnictwem - wyliczał poseł PiS.

  Ocenił, że obecne działania koalicji rządzącej przypominają te z lat 90.kiedy likwidowano polski przemysł. - Tymczasem Pani premier w wywiadzie prasowym mówi, że jej głównym celem jest zatrzymanie pochodu PiS do władzy, a nie rozwiązywania problemów polskiego górnictwa - krytykował Błaszczak.

  - Trzeba inwestować w górnictwo, a nie je likwidować- przekonywała natomiast Beata Szydło, wiceprezes PiS. Oceniła, że premier Ewa Kopacz forsuje ustawę, która nie rozwiązuje żadnych problemów polskiego górnictwa, tylko dąży do jego likwidacji. Parlamentarzyści PiS zapowiedzieli, że na jutrzejszym posiedzeniu sejmowej komisji gospodarki złożą kolejny wniosek o przeprowadzenie debaty sejmowej o sytuacji w górnictwie.

  Podczas wczorajszych obrad Sejmu i taki sam wniosek złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. Większością głosów PO i PLS został on odrzucony.

  Rządowa specustawa o restrukturyzacji polskiego górnictwa ma być omawiana jutro na komisji gospodarki ( II czytanie). Rząd chciałby aby została przyjęta podczas kolejnego, nieplanowanego wcześniej posiedzenia Sejmu i jeszcze w styczniu przekazana do Senatu, a później do podpisu Prezydenta RP.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo