Radni uchwalili budżet Łodzi na 2015 rok. Miasto wyda ponad...

  Radni uchwalili budżet Łodzi na 2015 rok. Miasto wyda ponad 4 mld zł [ZDJĘCIA]

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Radni uchwalili budżet Łodzi na 2015 rok. Miasto wyda ponad 4 mld zł [ZDJĘCIA]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Po 13 godzinach obrad radni uchwalili budżet Łodzi na 2015 rok. Debata była burzliwa, ale opozycji nie udało się przeforsować swoich propozycji.
  Łódź w 2015 roku wyda najwięcej w historii (4,17 mld zł) i chce osiągnąć rekordowe dochody (3,87 mld zł). Wiąże się to również z ogromnym zadłużeniem, które zaplanowano na koniec roku (prawie 3 mld zł). Rosnące dochody powodują, że radni mają szereg propozycji, jak te pieniądze wydać. Dyskusja o tym była długa i burzliwa.

  Na obradach pojawili się kibice Orła Łódź. Wywiesili szaliki klubu z balkonu sali obrad.
  Wychodzili zadowoleni, bo tuż przed sesją dopisano do projektu budżetu 1 mln zł na budowę stadionu żużlowego. W kolejnych latach na ten cel przeznaczonych ma być odpowiednio 10 i 34 mln zł.

  Transparenty wywiesili też przedstawiciele MOPS i ZNP, którzy żądali podwyżek. W efekcie w budżecie zapisano więcej pieniędzy na pensje dla łódzkich bibliotekarzy i opiekunek w żłobkach. Wiceprezydent Tomasz Trela dodał też, że trwają prace nad wprowadzeniem podwyżek dla pracowników administracji placówek oświatowych. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska po prezentacji projektu budżetu zwróciła się do radnych o merytoryczną dyskusję. Z jej wystąpienia wynikało, że jest otwarta na wprowadzenie zmian w budżecie, nawet tych, które zapowiadała opozycja z PiS.

  Zwiększamy wydatki na edukację, zmniejszamy na administrację - mówiła prezydent Łodzi. - Inwestujemy przede wszystkim w lepszy transport i komunikację, rewitalizację i sport. Trzy główne zadania to kontynuacja, stabilizacja i przygotowanie się do wykorzystania blisko 4 mld zł na inwestycje z UE.

  Kontynuacja i stabilizacja oznacza przede wszystkim dokończenie wielkich inwestycji, czyli przebudowy trasy W-Z, budowy dworca Łódź Fabryczna, rewitalizacja EC1, a także kontynuacja programów remontowych kamienic. Prezydent Zdanowska przekonywała też radnych, że finanse miasta są stabilne, a ogromne zadłużenie jest pod kontrolą.

  Opozycyjni radni z PiS nie byli przekonani, czy budżet jest stabilny finansowo. Zwracali uwagę na ryzyko utraty dofinansowania z UE, jeśli opóźni się termin oddania do użytku dworca Fabrycznego. Nie wierzyli też, że uda się zrealizować planowane dochody.

  CZYTAJ WIĘCEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pis już rządził w łodzi

   nie pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Łodzianie wzięli za morde i wypieprzyli dziadostwo w referendum nic się tu nie robiło jeden siedzial w IZRAELU za podatników pieniądze a drugi co jest teraz w radzie kiwał ludzi udawał że robi...rozwiń całość

   Łodzianie wzięli za morde i wypieprzyli dziadostwo w referendum nic się tu nie robiło jeden siedzial w IZRAELU za podatników pieniądze a drugi co jest teraz w radzie kiwał ludzi udawał że robi tylko ta szczęka mu zabardzo latala.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Betonowe cuda

   absolwent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   Tylko wiatr będzie hulał a przez betonowe krawężniki wyrośnie trawa i chwasty, a ludzi nie będzie.... Więc dla kogo to budujemy ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Inwestujemy przede wszystkim w lepszy transport i komunikację, rewitalizację i sport

   chłodnym okiem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   A gdzie inwestycje w przemysł?

   Skąd ma miasto czerpać dochody?

   I te 3 MILIARDY ZADŁUŻENIA!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hej jak tam ci ? mojra tak!

   podatnicy RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   Miliony polaków są w.......i że z ich podatków mądralo opłaca się ochronę i dla milinów polaków nic nie znaczącego dla nich człowieka.Jak ci tak z**ęży to płać a od moich podatków WARA kapujesz...rozwiń całość

   Miliony polaków są w.......i że z ich podatków mądralo opłaca się ochronę i dla milinów polaków nic nie znaczącego dla nich człowieka.Jak ci tak z**ęży to płać a od moich podatków WARA kapujesz gościu.
   Po drugie jestem obywatelem RP i będę pisal co chce!
   Po trzecie nie należe do żadnej parti i nie rób tu ze mnie debila czy jakiegoś trola gościu. a lecz się sam z tej zawziętości sukinynstwa.
   Po czwarte nie odbiegam od tematu bo każedmu zaglądcie do kieszeni a ten przykład jest tak wkurzający że denerwuje miliony.
   Chciałbym zobaczyć wynik na pytanie ?
   Czy chcesz polaku płacić na ochronę JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO 1.8ML ROCZNIE Z SWOICH PODATKÓW.
   Jak sądzisz gościu jaki by był wynik ? Co bo ja wiem i miliony polaków wie!
   A więc odwal się odemnie i plać na swojego wodza bo ja będę bezprzerwy o tym pisal wszędzie nie mam zamiaru inwestować w tego człowieka.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie zasłaniaj się trollu Polakami, których w swoich wpisach okłamujesz

   mojra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   PO to najwieksza zmora nie tylko łodzi, ale i Polski.
   Zadłuzyliscie łódź w 3 lata potrójnie, a Polskę na bilion złotych ( poczwórnie)
   Jestescie nieudacznikami powiazanymi z biznesem,któremu...rozwiń całość

   PO to najwieksza zmora nie tylko łodzi, ale i Polski.
   Zadłuzyliscie łódź w 3 lata potrójnie, a Polskę na bilion złotych ( poczwórnie)
   Jestescie nieudacznikami powiazanymi z biznesem,któremu nakrecacie swoimi decyzjami koniunkturę..... a zwykłych Polaków macie gdzieś.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Apel do PIS i do prezesa !

   podatnicy RP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   W końcu trzeba to wyjaśnić z jakiej paki my podatnicy RP opłacamy ochronę jarosława kaczyńskiego w kwocie 1.8mil rocznie.Czas najwyższy z tym skończyć bo to zakrawa na kpinę .Macie zamiar chronić...rozwiń całość

   W końcu trzeba to wyjaśnić z jakiej paki my podatnicy RP opłacamy ochronę jarosława kaczyńskiego w kwocie 1.8mil rocznie.Czas najwyższy z tym skończyć bo to zakrawa na kpinę .Macie zamiar chronić wodza to sami opłacajcie jemu ochronę jak sie boi żyć jak inni politycy bez ochrony.Jak chce niech ma ale nie z nas podatników emerytów,rencistów a pieniądze przeznaczyć na walkę z rakiem u dzieci.
   A wogóle od dawna piszę zabrać wszystkim partią finansowanie niech żyją ze składek i sponsorów wówczas każdą złotówke będą wielokroć oglądać a teraz spoleczne pieniądze są wydawane bezkarnie. Wstyd że taka partia co każdemu zagląda każdemu do kieszeni wydaje na ochronę swojego wodza.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lecz się trolu Zdan.skiej

   mojra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   nie zmieniaj tematu, ze zadłużyliście nasze miasto na bzdurne pseudoinwestycje, a przez was za 10 lat z tego miasta ubędzie 200tys łodzian, bo niczego oprócz betonu i waszych synekur tu nie ma!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziękujemy Panie Trela za stadion ORŁA ŁODŻ !!!!!!!

   kibice co nie pozwola z siebie kpić (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Wygraliśmy ! Stadion będzie ! Ktoś pisze po co nam trzy? Jak narazie budowany jest typowy bubel przez miasto już ponad 140 mil wydano i końca nie widać.Pomijam jaki ma być z jedną trybuną jak za...rozwiń całość

   Wygraliśmy ! Stadion będzie ! Ktoś pisze po co nam trzy? Jak narazie budowany jest typowy bubel przez miasto już ponad 140 mil wydano i końca nie widać.Pomijam jaki ma być z jedną trybuną jak za króla świeczka a do stadionu widzewa daleka droga.
   Że się komuś nie żużel podoba musi ale widziałem na trybunie co mecz PIS z panią kopcinską na czele SLD z Trelą PO zZdanowską a nawet z PSL-u a więc wszyscy sprzyjali i sprzjają do dziś bo nawet pani kopcińska z PIS bierze czynny udział w promowaniu żużla w łodzi.
   Jest rada niech każdy walczy czynnie jak my kibice ORŁA o swoje a nie pisze androny paszkwile siedząc z dupą w domu i marudzi to zle to nie dobre do dzieła tak jak my to zrobiliśmy.Brać z nas przyklad pisarczyki komputerowe.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ile dla fundacji FENOMEN?

   malpa w czerwonym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   dymanie podatnikow

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KIEDY REMONT ROKICINSKIEJ W ANDRZEJOWIE?

   panna lodzia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   tanczaca na stole ogarnij sie...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stadion skrzydlewskiego zamiast utwardzania dróg gruntowych

   ppp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 2

   Trzeci stadion w bogatym, niezadłużonym mieście, z i tak malutkich pieniędzy na utwardzanie dróg gruntowych w 2015.
   Ponieważ, jak wiadomo, w Łodzi mało jest dróg gruntowych w mieście i nie ma co...rozwiń całość

   Trzeci stadion w bogatym, niezadłużonym mieście, z i tak malutkich pieniędzy na utwardzanie dróg gruntowych w 2015.
   Ponieważ, jak wiadomo, w Łodzi mało jest dróg gruntowych w mieście i nie ma co utwardzać. Podobnie chodników jest dużo i wszystkie równe, śliczne.
   Trzeba wiec te pieniądze dać skrzydlewskiemu, on już biedny trochę i przyda mu się. I córeczce się przyda. Stadionik mają zły, trzeba im postawić Nowy, żeby mieli lepiej. Za nasze, bo Skrzydlewski nie ma. Koledze zrobili przysługę, potem może on im się odwdzięczy... A plebs niech sobie w błocie chodzi. Drogi, chodniki, kanalizacje ... to takie tam pierdoły. A trzy miliardy długu miasta w tym roku, czyli po 5 tysięcy zadłużenia na każdego Łodzianina, z niemowlakami włącznie, to też pikuś. Będzie dobrze, będzie trzeci stadion. "Elyta" będzie bogatsza, plebs biedniejszy, zadłużony ale z igrzyskami i to w trzech miejscach. Wszyscy zadowoleni. A gospodarza w mieście jak nie było, tak nie ma.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jawohl

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Wolę iśćkrzywym chodnikiem na Orła,niż prostym do kolejnego kościółka albo marketu.Polaczki...pokazać wam coś dobrego,a zaraz wszystko zniszczycie,udupicie...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UWAGA do PISDZIELCÓW tu piszących !!!!!

   poldek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 12

   NIKT WAS TU NIE CZYTA WY K.....WA OD LAT PIEPRZYCIE STALE ZLE STALE NIE DOBRZE PODRZEGACIE POMAWIACIE LUDZI OPLUWACIE I DOSZLO DO TEGO ZE W RADZIE MIASTA I SEJMIKU WOJEWODZTWA MOZECIE TYLKO BLE BLE...rozwiń całość

   NIKT WAS TU NIE CZYTA WY K.....WA OD LAT PIEPRZYCIE STALE ZLE STALE NIE DOBRZE PODRZEGACIE POMAWIACIE LUDZI OPLUWACIE I DOSZLO DO TEGO ZE W RADZIE MIASTA I SEJMIKU WOJEWODZTWA MOZECIE TYLKO BLE BLE BLE BLE.
   NIECH WASZ PREZES SKONCZY WRESCIE BRANIEM KASY PUBLICZNEJ 1.8MIL NA SWOJA OCHRONE TO JEST HANBA ZE TAKIEGO CZLOWIEKA NAROD OPLACA WSTYD WSTYD WSTYD .zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama