Rada Bezpieczeństwa Narodowego: Ukraina zaatakowana przez...

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego: Ukraina zaatakowana przez regularne oddziały rosyjskie

  mm

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Sytuacja na wschodzie Ukrainy staje się coraz bardziej napięta. Według rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrija Łysenki, we wtorek doszło do starcia między ukraińską armią a regularnymi oddziałami rosyjskimi.
  Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy poinformowała, że siły rządowe zostały we wtorek zaatakowane przez regularne oddziały rosyjskiej armii. Do starcia miało dojść w północnej części obszaru operacji antyterrorystycznej, w okolicach posterunków nr 29 i 31.

  Jak podaje serwis hromadske.tv, powołując się na słowa dowódcy 5.
  batalionu 24. brygady sił zbrojnych Ukrainy Wiktora Kudriaszowa, ostrzał posterunku nr 29 jest kontynuowany także w środę, ale jego natężenie jest mniejsze niż wczoraj. Nieznana jest sytuacja drugiego z zaatakowanych posterunków. Mówi się rannych oraz o ofiarach śmiertelnych.

  Władze Ukrainy zwracają uwagę, że w ostatnich dniach zauważalne jest zwiększone zaangażowanie Rosji w konflikt w Donbasie. W ręce separatystów trafiły nowe partie sprzętu wojskowego. Pojawiają się też doniesienia o uzbrojonych oddziałach rosyjskich, które w ostatnich dniach miały przedostać się na terytorium Ukrainy. Dużą grupę rosyjskich żołnierzy bez oznakowań widziano w okolicach Ługańska.

  Rosyjski sprzęt wojskowy w okolicach miejscowości Szachtarsk i Torez. Według RBNiO widziano tam ok. 100 czołgów należących do sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej


  Jak podaje RBNiO Ukrainy, w Krasnodonie widziano ok. 60 czołgów, ok. 50 pojazdów typu BTR i BMP oraz ok. 100 TBM. W okolicach miejscowości Szachtarsk i Torez odnotowano obecność ok. 100 rosyjskich czołgów.

  - Wszystko to świadczy o poważnym naruszeniu porozumienia z Mińska i kontynuacji rosyjskiej agresji na Ukrainie - ocenia w komunikacie RBNiO.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Ciekawe kiedy Europa i Świat się obudzi?

   Krzysztof Malinowski

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ile trzeba jeszcze zestrzelić cywilnych samolotów, aby uświadomić sobie, że za wschodnią granicą Polski trwa wojna i jej stroną jest Rosja, a nie zielone luludziki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dostawy broni dla Ukrainy

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Dostawy broni dla Ukrainy czyli dla kogo? Przypomnę jak było na Krymie: „bitna” armia ukraińska walczyła dzielnie, zrywając własne flagi i szybko wciągając na maszt rosyjskie. Ukraiński zaciąg się...rozwiń całość

   Dostawy broni dla Ukrainy czyli dla kogo? Przypomnę jak było na Krymie: „bitna” armia ukraińska walczyła dzielnie, zrywając własne flagi i szybko wciągając na maszt rosyjskie. Ukraiński zaciąg się Rosjanom przyda. Jednostki sformowane czyli wystarczyło potem chłopakom tylko przyszyć sobie inne emblematy na mundurach i wszyscy zadowoleni. W ten sposób z 50 okrętów Ukrainy Rosja przejęła 45. To teraz my mamy kupić im nowe?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama