Filip Bajon kręci nowy film z gwiazdami

  Filip Bajon kręci nowy film z gwiazdami

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Dziekan Wydziału Reżyserii łódzkiej Szkoły Filmowej, Filip Bajon, rozpoczął zdjęcia do najnowszego filmu zatytułowanego "Panie Dulskie".
  Filip Bajon rozpoczął zdjęcia do najnowszego filmu zatytułowanego "Panie Dulskie"

  Filip Bajon rozpoczął zdjęcia do najnowszego filmu zatytułowanego "Panie Dulskie" ©Mikolaj Nowacki / Polskapresse

  Jak zapowiada twórca "Ślubów panieńskich" i "Przedwiośnia", jego nowy film ma rzucić nowe spojrzenie na ponadczasową polską komedię "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. Reżyser podkreśla, że pragnął sprawdzić, jak mogłyby się potoczyć losy rodziny Dulskich w kolejnych latach.

  W obsadzie filmu znalazła się plejada gwiazd, jakiej dawno nie było w polskim kinie: Krystyna Janda jako babcia Dulska, Katarzyna Figura - mama Dulska, Maja Ostaszewska - wnuczka Dulska oraz Mateusz Kościukiewicz, Sławomir Orzechowski, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman, Olgierd Łukaszewicz, Władysław Kowalski i wielu innych lubianych aktorów.


  Punktem wyjścia "Pań Dulskich" jest film dokumentalny, który najmłodsza z rodu pragnie zrobić o swojej rodzinie. Wraz z postępem pracy, wychodzą na jaw coraz to nowe, zaskakujące tajemnice. Filip Bajon przyjrzy się objawom dulszczyzny w różnych okresach historii naszego kraju.

  "Panie Dulskie" produkowane są przez stołeczną Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych - dziś największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na koncie takie obrazy jak: "Generał Nil", "Galerianki", "Facet (nie)potrzebny od zaraz" czy głośną "Różę" Wojciecha Smarzowskiego. Przedsięwzięcie, współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, realizowane jest też przy udziale finansowym Miasta Lublin, gdzie rozgrywa się akcja filmu.

  Zdjęcia powstają od połowy stycznia w Warszawie i Lublinie i potrwają do 9 lutego. Dystrybutorem filmu jest firma Kino Świat, która chce wprowadzić obraz do kin jeszcze w październiku tego roku.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama