Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

POLIMEDICA stawia na rozwój profilaktyki i promocję zdrowia

POLIMEDICA
W poradniach Spółki będzie można zrobić badania wykrywające raka szyjki macicy i jelita grubego. Na zdrowie i długość życia aż w 50% mają wpływ nasze codzienne nawyki, m.in. ruch, dieta i używki

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej POLIMEDICA został założony w 2000 roku i jest prowadzony przez małżeństwo lekarzy Roberta Mordakę oraz Barbarę Kaczmarek.

Liczne sukcesy na rynku usług medycznych oraz stopniowe rozszerzanie działalności o nowe placówki są dowodem na to, że życie zawodowe oraz prywatne z powodzeniem mogą iść w parze.

Aktualnie pod szyldem POLIMEDICA działają cztery przychodnie: dwie w Łodzi przy ulicy Próchnika 18 oraz Franciszkańskiej 53 i dwie w Zgierzu - przy ulicy Witkacego 2 D oraz A. Struga 13-21.

W miarę rozwoju firmy sukcesywnie były tworzone spółki powiązane, jak np. Polimedica ALFA (2001 r.), Centrum Medy-czne Szpital św. Rodziny (2008 r.) oraz Unipolimed (2011 r.).

W wyżej wymienionych placówkach świadczone są usługi medyczne finansowane przez NFZ w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, stomatologii, rehabilitacji, pielęgniarskiej opieki długoterminowej, diagnostyki laboratoryjnej, rtg, usg i endoskopii przewodu pokarmowego.

Przyjmowani są ponadto pacjenci w ramach towarzystw ubezpieczeniowych i medycyny pracy.
- We wszystkich spółkach grupy planujemy położyć duży nacisk na działania profilaktyczne i edukację prozdrowotną - mówi dr n. med. Robert Mordaka, Dyrektor NZOZ POLIMEDICA. - Odpowiednie rozwiązania w tym zakresie są dzisiaj równie ważne, co leczenie. Mimo postępu w diagnozowaniu i leczeniu chorób, pojawia się bowiem wiele problemów związanych z globali-zacją, demografią, kosztami opieki zdrowotnej i stylem życia. Statystki nie pozostawiają złudzeń - w 50% procentach na nasze zdrowie i długość życia mają wpływ mają takie czynniki, jak sposób odżywiania, ruch, palenie tytoniu, alkohol, używki. Niestety wiedza społeczeństwa na ten temat nie jest wystarczająca.

Obecnie w CM Szpital św. Rodziny w Łodzi realizowane są programy profilaktyczne finansowane przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia w kierunku wykrywania raka jelita grubego oraz wykrywania raka szyjki macicy. W przychodniach cały czas dostępne są programy szczepień ochronnych.

W swojej 15-letniej działalności POLIMEDICA kieruje się zasadą, że najważniejsze jest zdrowie pacjenta , zaś największą nagrodą za wysiłki jego zadowolenie z oferowanych usług.

Firma POLIMEDICA s.c. otrzymała nominacje w konkursie Menedżer Roku 2014 w kategorii małych i średnich przedsiębiorstw. Na sukces złożyło się kilka czynników.

- Naszym atutem jest wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu poradnią podstawowej opieki zdrowotnej oraz starannie dobrana kadra medyczna obejmująca lekarzy specjalistów z bogatym doświadczeniem klinicznym, pielęgniarki i położne środowiskowe , pielęgniarki zabiegowe , rehabilitantów, rejestratorki medyczne, statystyków i koordynatorów medycznych - mówi dr n. med. Robert Mordaka. - Zatrudniamy około 30 wykwalifikowanych pracowników z doskonałą znajomością zasad rządzących finansowaniem tego typu świadczeń medycznych. Bez ciężkiej pracy i zaangażowania całego zespołu, za co bardzo dziękuję, takie wyróżnienie nie byłoby możliwe.

Na sukces spółki wpłynęła także owocna współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz nowoczesne podejście do idei poradni podstawowej opieki zdrowotnej oferującej szeroki wachlarz usług medycznych - zarówno w zakresie zapobiegania i leczenia chorób, jak i działalności związanej z prowadzeniem badań klinicznych.
Badania są prowadzone przez specjalistów w wielu dziedzinach medycyny. Dzięki temu pacjenci mają dostęp do nowoczesnych terapii, a personel lekarski do wiedzy o najnowszych trendach w medycynie.

POLIMEDICA oferuje:
opiekę lekarza internisty i pediatry
opiekę pielęgniarki i położonej środowiskowej
długoterminową opiekę pielęgniarska
porady lekarzy specjalistów: okulisty, dermatologa, pulmonologa, neurologa, psychiatry, logopedy, geriatry
usługi stomatologiczne: stomatologia zachowawcza i protetyka
diagnostykę laboratoryjną i ultrasonograficzną
medycynę pracy

POLIMEDICA w liczbach:

Rocznie w przychodniach wykonywanych jest:
51.000 porad lekarza podstawowej opieki zdrowotnej
1.000 wizyt domowych
23. 000 porad lekarzy specjalistów
9.500 wizyt u dentysty
30.000 badań laboratoryjnych, 1.500 badań RTG, 600 badań USG i 2.000 szczepień

Biografia
Robert Mordaka jest Dyrektorem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej POLIMEDICA s.c., Wiceprezesem Zarządu Centrum Medycznego Szpital św. Rodziny Sp. z o.o. oraz udziałowcem w firmie Unipolimed Sp. z o.o. Wykształcenie medyczne zdobył w Akademii Medycznej w Łodzi , gdzie uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Po studiach przez kilka lat pracował w szpitalu na oddziale intensywnej opieki medycznej . Przez kolejną dekadę - w firmie GlaxoSmithKline Pharma-ceuticals S.A. gdzie zajmował m.in. stanowisko kierownicze.

Ukończył szkolenia z zasad kierowania zespołami ludzkimi oraz organizacji pracy. Zdobył dyplom Akademii Menedżerów Sprzedaży przy Harvard Business School i zdał egzamin na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Ukończył 2-letnie studia podyplomowe z organizacji, zarządzania i ekonomiki w opiece zdrowotnej.

W 2014 roku Robert Mordaka uzyskał tytuł specjalisty zdrowia publicznego. Jako specjalista w tej dziedzinie chce zająć się promocją zdrowia i profilaktyką chorób wśród mieszkańców województwa łódzkiego, a także poprawą systemu ochrony zdrowia regionie.

Prywatnie Robert Mordaka jest ojcem czwórki dzieci, pasjonatem żeglarstwa i początkującym golfistą. W życiu kieruje się szacunkiem dla ludzi .Wierzy w ich możliwości i uważa , że nigdy nie należy się poddawać w walce o swoje marzenia. Taką też postawę zaszczepia u swoich dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki