Coraz więcej połączeń ŁKA

  Coraz więcej połączeń ŁKA

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tak wygląda pociąg Flir3. Pasażerowie mogą w nim korzystać z bezpłatnego Wi-Fi
  1/3
  przejdź do galerii

  Tak wygląda pociąg Flir3. Pasażerowie mogą w nim korzystać z bezpłatnego Wi-Fi

  Rozmowa z Andrzejem Wasilewskim, prezesem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej
  Od startu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) minęło 7 miesięcy. Jakie już uruchomiono połączenia, a jakie jeszcze przed nami?
  Pierwsze pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, z Łodzi do Sieradza, wyjechały na tory województwa łódzkiego 15 czerwca 2014 roku. Kolejne miesiące to okres bardzo dynamicznego rozwoju oraz inauguracji nowych połączeń. Od 1 września ŁKA obsługuje linię Łódź Widzew- Zgierz, od 1 listopada Łódź Kaliska-Łódź Widzew. Kluczowym momentem dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej było wprowadzenie 14 grudnia 2014 roku nowego, rocznego rozkładu jazdy 2014/2015. Spółka rozpoczęła działalność na dwóch kolejnych połączeniach z Łodzi do Łowicza oraz do Koluszek. Dodatkowo sukcesywnie zwiększaliśmy częstotliwość kursowania pociągów na poszczególnych liniach, tak, aby stworzyć sprawny system transportu kolejowego na terenie województwa łódzkiego. W obecnym rozkładzie jazdy 2014/2015 Spółka realizuje 93 połączenia, a zaznaczę, iż zaczynaliśmy od 14 połączeń dziennie. Do uruchomienia pozostało nam ostatnie połączenie z Łodzi do Kutna, które zainaugurujemy w połowie czerwca obecnego roku.

  W jaki sposób Łódzka Kolej Aglomeracyjna zachęca pasażerów do korzystania z pociągów ŁKA?

  Łódzką Kolej Aglomeracyjną wyróżnia wysoka jakość podróżowania. Spółka posiada nowoczesny tabor, pociągi FLIRT3, które wyposażone są w wiele udogodnień dla pasażerów takich jak bezpłatne Wi-Fi, gniazdka elektryczne, biletomaty czy monitory LCD. Z pociągów bez żadnych przeszkód mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Znajdują się w nich również miejsca na przypięcie wózków dziecięcych, a w toaletach przewijaki. Składy są zawsze czyste i ciche. Dzięki temu podróż w pociągach ŁKA przebiega w komfortowych i przyjaznych warunkach.

  Czy ceny biletów ŁKA są atrakcyjne dla mieszkańców?
  Aby zachęcić pasażerów do tego do korzystania z pociągów ŁKA, spółka przygotowała wiele ofert taryfowych. Najpopularniejsze z nich to bilet strefowy, "Łódź Bliżej Ciebie", bilet wycieczkowy, dla seniora, czy grupowy.

  Mamy również specjalną ofertę dla firm. Zachęcamy pracodawców do wykupienia legitymacji ŁKA, która umożliwi ich pracownikom zakup biletów 30 procent taniej. To oferta przygotowana z myślą o pracownikach m.in zakładów zlokalizowanych w okolicach Strykowa, które korzystają z naszych połączeń. Dzięki wykupionej legitymacji pracodawca może znacznie obniżyć koszt dojazdu do pracy swojego pracownika.

  Zachęcamy również do podróżowania Łódzką Koleją Aglomeracyjną po Łodzi w ramach tak zwanej Kolei Obwodowej. Przypomnę, że przejazd ze Zgierza do Łodzi Widzewa naszym pociągiem zajmuje zaledwie 15 minut. Koszt 30-minutowego normalnego biletu strefowego to 3 złote. Podróżowanie Łódzką Koleją Aglomeracyjną pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i czasu. Pociągi ŁKA nie stoją w korkach, są wygodne i bezpieczne. Stanowią bardzo dobrą alternatywę do poruszania się nie tylko po Łodzi, ale i po całym województwie łódzkim, do czego zachęcam.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama