TOK
Agnieszka Radwańska przegrała z Amerykaną Venus Williams w 1/8 finału Australian Open 2015. Polka przegrała w trzech setach - 3:6, 6:2, 1:6. ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA Z MECZU RADWAŃSKA - WILLIAMS Wynik meczu jest zaskoczeniem.

Agnieszka Radwańska ulewgła Venus Williams na Australian Open 2015:

Zapis relacji LIVE

1:6 - Amerykanka miała swój serwis. Prowadziła 15:0. Radwańska wyrównała na 15:15. Choć Polka zaatakowała, Venus złapała ją przy siatce - 30:15. Następne było 30:30. Potężny serwis Amerykanki i był pierwszy meczbol (40:30). As z drugiego serwisu i koniec...

1:5 - Było 40:0 dla Venus przy podaniu Agnieszki. Ostatnią piłkę Polka posłała w aut, co potwierdziło się przy sprawdzeniu.

1:4 - Polka zaczęła od 15:0. Venus wyrównała na 15:15 i miała 30:15, następnie po serwisie na ciało - 40:15. Williams wywaliła w aut wolej - 40:30, potem backhand i było 40:40. Kolejna piłka Amerykanki też za długa - przewaga Agnieszki. Równowaga po dobrym forhandzie Venus. Amerykanka miała przewagę, ale piłka w siatkę i znów jest równo. Przewaga Venus i znów aut i równowaga. Venus do siatki i Agnieszka w aut - przewaga Amerykanki. Return Polki w siatkę i Venus prowadzi już 4:1.

1:3 - Radwańska traci pewność? Było 0:30 przy jej podaniu, następnie 0:40! I gem na sucho dla Venus.

1:2 - Venus prowadziła w gemie 40:15. Return Agnieszki i 40:30, ale Amerykanka załatwiła sprawę serwisem. Na nic zdało się sprawdzanie piłki przez Polkę.

1:1 - Radwańska miała 15:0. Potem było 15:15, 30:15, 30:30 oraz 30:40. Po woleju Amerykanka odrobiła stratę przełamania.

1:0 - Radwańska przełamała serwis Venus i prowadzi w decydującej partii.

Agnieszka Radwańska przegrała z Venus Williams i nie zagra w ćwierćfinale Australian Open. Po raz pierwszy od 2011 roku Polka nie znajdzie się w gronie ośmiu najlepszych tenisistek turnieju. - Wynik jest głównie zasługą bardzo dobrej postawy Amerykanki. Ciężko gra się z tak doświadczoną rywalką, która bombardowała Agnieszkę uderzeniami pod koniec kortu. Im dalej w las, tym Radwańskiej brakowało argumentów. To zaskakujące, że 34-letnia Williams zagrała na tak wysokim poziomie. Nikt się tego nie spodziewał - przyznał Adam Romer, redaktor naczelny "Tenisklubu".

Trzeci set zdecyduje o tym, kto zagra w ćwierćfinale.

6:2 - Radwańska prowadziła w gemie 30:0. Potem było 30:15, następnie 40:15. Isia zrobiła podwójny błąd - 40:30. Venus posłała piłkę w aut - gem, set!

5:2 - Venus dobrze zagrała przy swoim podaniu, ale po przerwie Radwańska będzie serwowała, w dodatku nowymi piłkami.

5:1 - Radwańska gra coraz pewniej. Nie ma już tej niepewności z pierwszego seta.

4:1 - drugie przełamanie Williams, która przeżywa kryzys. Isia teraz gra swoje.

3:1 - Radwańska poszła za ciosem.

2:1 - pierwsze przełamanie Polki w tym meczu. Gem wygrany do 15 przy podaniu Williams.

1:1 - gem serwisowy Radwańskiej dla Polki, która przegrywała już 15:40.

0:1 - pierwszy gem drugiego seta dla Williams.

W I secie obie zawodniczki wygrywały swoje serwisy do stanu 3:3. Potem gemy zdobywała już tylko Williams. Po czwartym setbolu górą była Amerykanka 6:3.

Materiał oryginalny: Australian Open 2015 ZASKOCZENIE Radwańska - Venus Williams 3:6, 6:2, 1:6 [WIDEO + ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni