Gimnazjaliści z powiatu skierniewickiego nie chcą iść do...

  Gimnazjaliści z powiatu skierniewickiego nie chcą iść do wiejskich szkół

  Roman Bednarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Coraz mniej uczniów uczęszcza do technikum żywienia w Głuchowie. W tym roku pierwszą klasę władze szkoły musiały połączyć z technikum rolniczym ze względu
  1/2
  przejdź do galerii

  Coraz mniej uczniów uczęszcza do technikum żywienia w Głuchowie. W tym roku pierwszą klasę władze szkoły musiały połączyć z technikum rolniczym ze względu na małą liczbę chętnych ©Roman Bednarek

  Chociaż nabór do ponadgimnazjalnych szkół na terenie powiatu skierniewickiego był słaby, nikt nie planuje ich likwidacji lub ograniczenia działalności.
  Trzy lata temu zarząd powiatu skierniewickiego podjął decyzję o wygaszaniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Godzianowie.

  W tej chwili w placówce jest już tylko ostatnia klasa technikum, licząca 10 uczniów. Liceum ogólnokształcące natomiast przejęła gmina Godzianów włączając je do swojego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Jednak na rok szkolny 2014/2015 nie udało się stworzyć pierwszej klasy.


  - Chcieliśmy stworzyć klasę o profilu wojskowo-sportowym, ale było za mało chętnych i teraz mamy 2 klasy w liceum - tłumaczy wójt Zdzisław Tuleja. - Boli mnie, że miasto nie prowadzi z powiatem wspólnej polityki oświatowej i utworzyło w jednej ze swoich szkół klasę o takim profilu. Stąd u nas brak naboru. Ale nie przyłożę ręki do likwidacji tej szkoły. Jeśli przestanie działać, to z przyczyn naturalnych przez wygaśnięcie. W tym roku przeprowadzimy nabór do pierwszej klasy i mam nadzieję, że uda się ją zorganizować.

  W ZSP w Głuchowie nie udało się utworzyć po jednej klasie technikum żywienia i rolniczego. Jest jedna klasa łączona, kształcąca w obydwu tych zawodach. Od kilku lat nie było też chętnych do pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego.

  W ZSP w Bolimowie do niedawna jeszcze działały dwie klasy licealne o profilu policyjnym i pożarniczym. Na bieżący rok szkolny udało się stworzyć jedną klasę łączoną, w której młodzież uczy się w obydwu kierunkach. Nie było też chętnych do nowego technikum, które miało kształcić przyszłych geodetów.

  - W tym roku ponowimy nabór do tego technikum i spróbujemy utworzyć pierwszą klasę licealną o profilu wojskowym - zapowiada dyrektor placówki Dorota Dziekanowska.

  Chociaż nabór do szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez powiat skierniewicki, nie spełnia oczekiwań, starosta Mirosław Belina nie planuje na razie żadnych zmian organizacyjnych w placówkach.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W wiejskich szkolach

   tylko fidzew ządzi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   ole

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama