Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści z powiatu skierniewickiego nie chcą iść do wiejskich szkół

Roman Bednarek
Coraz mniej uczniów uczęszcza do technikum żywienia w Głuchowie. W tym roku  pierwszą klasę władze szkoły musiały połączyć z technikum rolniczym ze względu na małą liczbę chętnych
Coraz mniej uczniów uczęszcza do technikum żywienia w Głuchowie. W tym roku pierwszą klasę władze szkoły musiały połączyć z technikum rolniczym ze względu na małą liczbę chętnych Roman Bednarek
Chociaż nabór do ponadgimnazjalnych szkół na terenie powiatu skierniewickiego był słaby, nikt nie planuje ich likwidacji lub ograniczenia działalności.

Trzy lata temu zarząd powiatu skierniewickiego podjął decyzję o wygaszaniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Godzianowie.

W tej chwili w placówce jest już tylko ostatnia klasa technikum, licząca 10 uczniów. Liceum ogólnokształcące natomiast przejęła gmina Godzianów włączając je do swojego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Jednak na rok szkolny 2014/2015 nie udało się stworzyć pierwszej klasy.

- Chcieliśmy stworzyć klasę o profilu wojskowo-sportowym, ale było za mało chętnych i teraz mamy 2 klasy w liceum - tłumaczy wójt Zdzisław Tuleja. - Boli mnie, że miasto nie prowadzi z powiatem wspólnej polityki oświatowej i utworzyło w jednej ze swoich szkół klasę o takim profilu. Stąd u nas brak naboru. Ale nie przyłożę ręki do likwidacji tej szkoły. Jeśli przestanie działać, to z przyczyn naturalnych przez wygaśnięcie. W tym roku przeprowadzimy nabór do pierwszej klasy i mam nadzieję, że uda się ją zorganizować.

W ZSP w Głuchowie nie udało się utworzyć po jednej klasie technikum żywienia i rolniczego. Jest jedna klasa łączona, kształcąca w obydwu tych zawodach. Od kilku lat nie było też chętnych do pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego.

W ZSP w Bolimowie do niedawna jeszcze działały dwie klasy licealne o profilu policyjnym i pożarniczym. Na bieżący rok szkolny udało się stworzyć jedną klasę łączoną, w której młodzież uczy się w obydwu kierunkach. Nie było też chętnych do nowego technikum, które miało kształcić przyszłych geodetów.

- W tym roku ponowimy nabór do tego technikum i spróbujemy utworzyć pierwszą klasę licealną o profilu wojskowym - zapowiada dyrektor placówki Dorota Dziekanowska.

Chociaż nabór do szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez powiat skierniewicki, nie spełnia oczekiwań, starosta Mirosław Belina nie planuje na razie żadnych zmian organizacyjnych w placówkach.

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Gimnazjaliści z powiatu skierniewickiego nie chcą iść do wiejskich szkół - Dziennik Łódzki

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki