Kolejna porażka piłkarzy Widzewa

Paweł Łacheta / archiwum
Widzew zmierzył się we wtorek z mistrzem Libii Al Ahly Trypolis, który pod wodzą słynnego Holendra Ruuda Krola przygotowuje się do eliminacji Afrykańskiej Ligi Mistrzów. Piłkarze trenera Wojciecha Stawowego przegrali 1:2, zdobywając gola w drugiej połowie dzięki skutecznemu wykonaniu rzutu karnego przez Krystiana Nowaka.

Widzewiacy, za sprawą Veljko Batrovicia na początku meczu stworzyli dwie niezłe sytuacje bramkowe, ale Czarnogórcowi brakło precyzji. Jeszcze przed stratą gole sam na sam z bramkarzem Al Ahly znalazł się Tsubasa Nishi, ale i on posłał piłkę obok bramki. A chwilę później rywale objęli prowadzenie. Matko Perdijić, który wcześniej dwa razy uratował Widzew przed stratą gola tym razem nie zatrzymał w sytuacji sam na sam Mohameda Soleha.

W przerwie Stawowy przeprowadził pięć zmian, ale już chwilę po wznowieniu gry Moaid Alafi głową podwyżył na 2:0. Łodzianie rozmiary porażki zmniejszyli w 70. minucie, gdy Nowak trafił z rzutu karnego podyktowanego za brutalny faul na Maksymilianie Rozwandowiczu.

W sparingu nie zagrał jeszcze niemiecki piłkarz Edgar Bernhardt, który we wtorek dołączył do widzewiaków. To kolejny znajomy Stawowego, który najpewniej zostanie nowym piłkarzem Widzewa. Wcześniej do łódzkiej drużyny dołączyli inni gracze, którzy pracowali już w innych klubach ze Stawowym - Perdijić, Damian Lenkiewicz i Szymon Zgarda, a do tego Marcin Cabaj, który został trenerem bramkarzy Widzewa.

28-letni Bernhardt jest pomocnikiem. Ze Stawowym pracował w Cracovii, a po zwolnieniu tego szkoleniowca odszedł do fińskiego FF Jaro, gdzie miał problemy z miejscem w podstawowym składzie. Inaczej było w Cracovii, gdzie występował regularnie - najpierw w pierwszej lidze, a później w ekstraklasie. Rozegrał 52 mecze i strzelił 8 goli.

Nie jest wykluczone, że jeszcze w Turcji do Widzewa dołączą kolejni zawodnicy. Łódzki klub nadal bardzo zabiega o Tomasza Lisowskiego, który jednak nie ukrywa, że czeka na oferty z lepszych klubów. Na razie jednak bezskutecznie.

Widzew Łódź - Al Ahly Trypolis 1:2