Skierniewice: 5-latek został wypisany ze szpitala, mimo że...

  Skierniewice: 5-latek został wypisany ze szpitala, mimo że miał zapalenie płuc

  Jarosław Kosmatka

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  5-letni Marcel trafił do szpitala w Skierniewicach z zapaleniem płuc i obturacyjnym zapaleniem oskrzeli. Został wypisany, chociaż nie wyzdrowiał.
  Skierniewice: 5-latek został wypisany ze szpitala, mimo że miał zapalenie płuc

  ©archiwum prywatne

  Pani Karolina, zaniepokojona kaszlem 5-letniego syna, poszła z nim do lekarza rodzinnego. Marcel miał blisko 40 stopni gorączki.

  Lekarka po osłuchaniu dziecka oceniła, że ma zapalenie płuc i przepisała antybiotyk z zastrzeżeniem, że w razie pogorszenia rodzice mają przyjść niezwłocznie. Po dwóch dniach nie było poprawy, doszły duszności.

  Marcel trafił do szpitala w Skierniewicach 14 stycznia po południu. W karcie informacyjnej ze szpitala czytamy, że u chłopca rozpoznano zapalenie płuc i obturacyjne zapalenie oskrzeli.

  Po trzech dobach w szpitalu stan Marcela znacząco się poprawił. Ustąpiły gorączka i duszności.

  - W nocy syn zaczął wymiotować w szpitalu, a rano, 19 stycznia, przed obchodem przyszła pani doktor i powiedziała, że są jeszcze słyszalne świsty u syna, dlatego musi zostać w szpitalu - mówi pani Karolina.

  Pół godziny później odbył się obchód i ordynator oddziału podjął decyzję o wypisie.

  - Mąż poszedł do niego, by wydał zaświadczenie, że Marcel jest już zdrowy - mówi pani Karolina.

  - W nocy dziecko rzeczywiście wymiotowało, ale nie wskazywało to na pogorszenie stanu ogólnego. Ordynator dr Tadeusz Bujnowski ze względów epidemiologicznych i przez wzgląd na dobro dziecka zaproponował rodzicom wypisanie chłopca do domu, z dokończeniem leczenia w trybie ambulatoryjnym - mówi Paweł Bruger, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach.

  Rodzice wykupili przepisane leki i zabrali 5-latka do domu. Ale w nocy stan chłopca pogorszył się. Znów dostał gorączki i wymiotował. Nasilił się kaszel.

  Rano mama zabrała Marcela do przychodni. Po badaniu lekarka stwierdziła, że 5-latek nadaje się dalej do leczenia szpitalnego. Na sugestię matki skierowała go do szpitala w łódzkich Łagiewnikach.

  - Chłopiec kwalifikował się do pilnego przyjęcia do szpitala - mówi dr Wanda Bielacka ze szpitala w Łagiewnikach. - Miał przedłużające się zapalenie płuc, obturacyjne zapalenie oskrzeli i astmę układu oddechowego.

  - Marcel został wypisany w środę ze szpitala w Łodzi. Byliśmy tu od 20 stycznia. Lekarze pomogli dziecku, a nam udzielono rzetelnej informacji - mówi pani Karolina. Rodzice zapowiedzili złożenie skargi do NFZ i Łódzkiej Izby Lekarskiej.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Akcja

  Akcja "Dzieci Dzieciom" w Galerii Łódzkiej - zakończona! [VIDEO]

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza akcja charytatywna

  Nasza akcja charytatywna