Ferie 2015: Akcja "Trzeźwy poranek" na początek zimowej...

  Ferie 2015: Akcja "Trzeźwy poranek" na początek zimowej przerwy w woj. łódzkim

  Zbyszek Rybczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Akcja "Trzeźwy poranek" na początek ferii
  1/12
  przejdź do galerii

  Akcja "Trzeźwy poranek" na początek ferii ©Zbyszek Rybczyński

  W miniony poniedziałek rozpoczęły się ferie w woj. łódzkim, a wraz z nimi wzmożone kontrole na drogach. Można się było o tym przekonać m.in. w Wieluniu, gdzie z samego rana policjanci ustawili się z alkomatami w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc miasta - na skrzyżowaniu dróg krajowych 74 (do niedawna ósemka) oraz 45.
  Akcja była nietypowa, bowiem przyłączyli się do niej przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Sieradzu. Podczas gdy jedni mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, inni wespół z pracownikami WORD zachęcali do założenia tak zwanych alkogogli i sprawdzenia, jak zachowuje się organizm pod wpływem alkoholu.

  - Tankowałem paliwo, zobaczyłem, że jest jakaś ciekawa akcja, to skusiłem się przejść tzw. ścieżką zdrowia. Potrąciłem co drugi pachołek. Profilaktyka jest potrzebna, bo jak pokazują policyjne statystyki, wciąż mamy dużo kierowców, którzy prowadzą po alkoholu - mówił pan Przemysław, który jechał służbowo z Warszawy do Brzegu.

  Poniedziałkowa akcja zapisała się pozytywnie w policyjnych statystykach. Wszyscy kierowcy skontrolowani przez wieluńską drogówkę, a było ich prawie 100, byli trzeźwi. Osoby, które zdecydowały się na spacerek z alkogoglami, mogły liczyć na prezent w postaci kamizelki odblaskowej.

  - Nie samymi egzaminami WORD żyje. Skupiamy się również na profilaktyce, a że w ferie mamy więcej wolnego czasu, częściej można spotkać nas na drogach. Staramy się odpowiadać na wszystkie zaproszenia, które kierują do nas komendy policji. W najbliższym czasie podobne akcje, jak w Wieluniu, będziemy prowadzić w Sieradzu i Łasku - zapowiedział Tomasz Olejnik z sieradzkiego WORD.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Norma wyrobiona

  A pijani jeżdżą wieczorami (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Masowe kontrole o poranku nie mają sensu, to tylko wyrabianie normy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo