Światła zastąpią progi na skrzyżowaniu Jaracza-Sterlinga?...

  Światła zastąpią progi na skrzyżowaniu Jaracza-Sterlinga? [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Światła zastąpią progi na skrzyżowaniu Jaracza-Sterlinga? [ZDJĘCIA]
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Paweł Łacheta

  Miały być światła, ale będą progi. Niewykluczone jednak, że wkrótce zastąpią je... światła. Drogowcy są wyjątkowo mało zdecydowani co do rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo na ul. Jaracza w pobliżu skrzyżowania z ul. Sterlinga.
  Od dwóch tygodni na ul. Jaracza tuż za Teatrem Wielkim są zamontowane progi, które mają przystopować kierowców niechętnie ustępujących miejsca pieszym na przejściu - głównie dzieciom uczęszczającym do pobliskiej podstawówki. Jednak dalszy los progów nie jest pewny. Prawdopodobnie po zakończeniu budowy trasy W-Z progi znikną, a na skrzyżowaniu Jaracza - Sterlinga staną światła, budowę których ZDiT rozważa od 2012 r.

  - Mam wrażenie, że pomysł zamontowania progów zwalniających na ul. Jaracza przed przejściem dla pieszych został wzięty z mojego wniosku do budżetu obywatelskiego na 2015 r. Niestety, wniosek został odrzucony, ponieważ na skrzyżowaniu miała powstać sygnalizacja - podkreśla pan Jarosław, który zgłaszał wniosek do budżetu w maju ubiegłego roku.

  Walentynki 2015: wierszyki na walentynki. Walentynkowe życzenia miłosne dla dziewczyny i chłopaka

  Nasz Czytelnik proponował, by równocześnie z progami spowalniającymi przed "zebrami" na ul. Jaracza i Sterlinga wprowadzić skrzyżowanie równorzędne. To według pana Jarosława ograniczyłoby prędkość aut poruszających się ul. Jaracza i poprawiło przepustowość na ul. Sterlinga.

  ZDiT jednak odrzucił ten pomysł, bo wprowadzenie zmiany w pierwszeństwie przejazdu na skrzyżowaniu mogłoby zwiększyć w początkowym okresie wypadkowość. Poza tym zmniejszyłaby się przepustowość ul. Jaracza.

  Przede wszystkim jednak wniosek odrzucono, bo ZDiT zapewnił, że planuje budowę świateł na tym skrzyżowaniu, chociaż w 2013 r. nie zamierzał tego robić. Wówczas łodzianie również zgłosili do budżetu obywatelskiego wniosek budowy świateł na Jaracza-Sterlinga. ZDiT zaopiniował go wtedy negatywnie ze względu na... zamiar wprowadzenia "udogodnień dla pieszych" w 2014 r.

  Jednak do końca 2014 r. na skrzyżowaniu Sterlinga-Jaracza nie było ani świateł, ani progów zwalniających, które miałyby stanowić udogodnienia dla pieszych. Dlatego radna Urszula Niziołek-Janiak (PO), podkreślała w styczniowej interpelacji (5 stycznia), że obietnice drogowców z 2013 r. nie zostały spełnione. Tydzień później ZDiT ogłosił na konferencji prasowej, że na ul. Jaracza będą jednak progi.

  Prezent na Walentynki 2015. Prezent na Walentynki dla niego i dla niej. Co na Walentynki?

  Jednak nie wiadomo, do kiedy progi na ul. Jaracza pozostaną.

  - Projekt budowy sygnalizacji świetlnej jest już gotowy. Być może po zakończeniu utrudnień związanych z budową trasy W-Z zdecydujemy się na budowę świateł na skrzyżowaniu Sterlinga i Jaracza. A progi, które ostatnio zamontowano, przeniesiemy w inne miejsce - mówi Piotr Grabowski z biura prasowego ZDiT.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .....

   .... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   " Nasz Czytelnik proponował, by równocześnie z progami spowalniającymi przed "zebrami" na ul. Jaracza i Sterlinga wprowadzić skrzyżowanie równorzędne. To według pana Jarosława ograniczyłoby...rozwiń całość

   " Nasz Czytelnik proponował, by równocześnie z progami spowalniającymi przed "zebrami" na ul. Jaracza i Sterlinga wprowadzić skrzyżowanie równorzędne. To według pana Jarosława ograniczyłoby prędkość aut poruszających się ul. Jaracza i poprawiło przepustowość na ul. Sterlinga. ZDiT jednak odrzucił ten pomysł, bo wprowadzenie zmiany w pierwszeństwie przejazdu na skrzyżowaniu mogłoby zwiększyć w początkowym okresie wypadkowość. Poza tym zmniejszyłaby się przepustowość ul. Jaracza."
   A wzrosłaby przepustowość Sterlinga. Wszystkiego naraz mieć nie można, a przepustowość jest tam tak samo potrzebna na obu ulicach. Ruch równorzędny jest tam całkiem niegłupim pomysłem.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skrzyżowania równorzędne to nie to

   kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   W tym układzie ulic skrzyżowanie równorzędne nie ma sensu! Jadący z północy Sterlinga mieliby ZAWSZE pierwszeństwo i byliby w rzeczywistości na ulicy z pierwszeństwem...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Słusznie, przecież to jednokierunkowa

   kornick (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ser

   qwe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   jednokierunkowa dwujezdniowa Jaracza na tym odcinku pozwala na szybka jazdę, najlepiej zrobić dwa kierunki i będzie spoko.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ronda!!!

   Lol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Więcej świateł postawić! Za mało korków w Łodzi mamy!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 2

   Światła to najgłupsze z możliwych rozwiązań - drogie, nieskuteczne i blokujące ruch. Jedynym beneficjentem epidemii stawiania świateł gdzie popadnie są firmy, które je produkują.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja wolę progi od świateł

   zzzzz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 2

   Zwolnię do 20 km/h i sobie spokojnie przejadę, a jak walną światła to będe stał jak ciul ponad minutę na czerwonym jak nic nie będzie jechało z prostopadłej ulicy. Przez te światła będą korki.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy stoisz czy zap*erdalasz Jaracza...

   ...I tak jesteś CIULEM! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Kto się CIULEM urodził, sokołem nie zostanie!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   progi-zawalidrogi

   bombadil (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 13

   Progi teoretycznie miały mieć taką szerokość, by mieściły się między kołami autobusów, jednak autobusy wjeżdżają dwoma kołami na progi, co powoduje wstrząsy i zwiększa dyskomfort jazdy MPK.

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama