Ekipa łódzkiego Opus Filmu przygotowuje się do gali Oscarów...

  Ekipa łódzkiego Opus Filmu przygotowuje się do gali Oscarów w Hollywood

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Jak mówi prezes studia i jeden z producentów "Idy" Piotr Dzięcioł, plan jest taki, by osiągnąć tyle zaproszeń, aby w gali mogli uczestniczyć: reżyser Paweł Pawlikowski, jeden z autorów zdjęć, Łukasz Żal, odtwórczynie głównych ról: Agata Trzebuchowska i Agata Kulesza oraz trójka producentów "Idy" - oprócz Dzięcioła także Ewa Puszczyńska (z ramienia Opus Film) i Eric Abraham (z Phoenix Film, duńskiego koproducenta filmu).
  Częścią polskiej "delegacji" ma być też Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który dofinansował produkcję "Idy". Dzięcioł ma nadzieję, że w podróży towarzyszyć będzie mu także żona.

  - Koszty naszej wizyty w 90 procentach pokryje PISF, pozostałą część kwoty wyłożymy sami - przyznaje Piotr Dzięcioł i dodaje: - Wszyscy mężczyźni z naszej ekipy wystąpią na gali w smokingach, które zaprojektuje Tomasz Ossoliński.

  "Krawiec i projektant, artysta i rzemieślnik" - tak o Ossolińskim, który karierę zaczynał w Zakładach Odzieżowych "Bytom", można przeczytać na jego oficjalnej stronie internetowej. Projektant ma w dorobku m.in. przygotowanie strojów reprezentacji polskich sportowców uczestniczących w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

  Suknię dla Agaty Kuleszy, która w "Idzie" zagrała Wandę Gruz, ciotkę głównej bohaterki, sędzinę z racji bezwzględności w okresie stalinizmu zwaną "krwawą", przygotuje Maciej Zień, ubierający polskich celebrytów, który przed laty wykonał też suknię na wesele ówczesnej żony Andrzeja Pęczaka, łódzkiego "barona" SLD.

  Debiutująca w filmie rolą Idy Lebenstein Agata Trzebuchowska ma pojawić się w Dolby Theater w tej samej sukni, w której zmierzała po czerwonym dywanie w Los Angeles na galę Złotych Globów 2015. Czarną kaszmirową sukienkę zaprojektowała Olga Mikołajewska.

  Tymczasem w USA trwa kampania lobbująca za "Idą" wśród tych członków z liczącej 6 tysięcy osób Amerykańskiej Akademii Filmowej, którzy filmu nie widzieli. W centrum kampanii jest postać Pawła Pawlikowskiego, który uczestniczy w lunchach i spotkaniach z amerykańskimi ludźmi filmu.

  - Dla filmowców jest to najważniejsza nagroda - mówił "o Oscarze Zbigniew Żmudzki, producent i wieloletni prezes studia Se-ma-for Produkcja Filmowa, które w 2009 roku zdobyło statuetkę za krótkometrażowy film animowany "Piotruś i wilk". - Sama nominacja to wielkie wyróżnienie, bo i na nią trzeba zasłużyć. Natomiast statuetka bywa kwestią przypadku, układów. Tak było z "Katyniem" Andrzeja Wajdy, gdy wygrał film gorszy, niemiecko-austriaccy "Fałszerze". Ale to był film o Holokauście, a to jest tematyka bliższa amerykańskim akademikom, ponieważ wielu amerykańskich filmowców jest pochodzenia żydowskiego. Amerykańską kinematografię stworzyli głównie Żydzi, w dodatku z Polski.
  Walentynki 2015: wierszyki na walentynki. Walentynkowe życzenia miłosne dla dziewczyny i chłopaka

  Prezent na Walentynki 2015. Prezent na Walentynki dla niego i dla niej. Co na Walentynki?


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dla-zbrodniarz-dla-nas-bohater-eligiusz-niewiadomski-2015-02

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Należy się pozbyć wszelkich żydów z naszego rządu, z naszych szkół, z naszych umysłów. Jak Ben Franklin przewidział tak dawno temu, nasze dzieci będą przeklinać nas, gdy będziemy już leżeć w...rozwiń całość

   Należy się pozbyć wszelkich żydów z naszego rządu, z naszych szkół, z naszych umysłów. Jak Ben Franklin przewidział tak dawno temu, nasze dzieci będą przeklinać nas, gdy będziemy już leżeć w grobach, jeśli pozwolimy żydom dokonywać aktów sabotażu i niszczyć nasz kraj, co już im się prawie udało.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tym źródłem jest żydowska mafia, która spowodowała demoralizację naszych szkół, dokonała lobotomii naszych mediów, zdeprawowała nasze instytucje społeczne przez różnorakie non-profit think-tanki, a...rozwiń całość

   Tym źródłem jest żydowska mafia, która spowodowała demoralizację naszych szkół, dokonała lobotomii naszych mediów, zdeprawowała nasze instytucje społeczne przez różnorakie non-profit think-tanki, a także sprostytuowała nasze dzieci trucicielskimi lekami oraz promocją wypaczonych tendencji wywrotowych ukrytych pod maskaradą osobistego wyzwolenia.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   azaliż?

   ruskolozka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Naprawdę artykuł zawiera smaczki o tym, że Prezes Dzięcioł chce zabrać żonę na galę? Nie ma już ciekawszych tematów?

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama