Jan Tomaszewski w PO. "Futbolowy Palikot" zmienia drużynę

  Jan Tomaszewski w PO. "Futbolowy Palikot" zmienia drużynę

  Hubert Zdankiewicz

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jan Tomaszewski w PO. Przyjęcie Jana Tomaszewskiego do Platformy Obywatelskiej szokować może tylko tych, którzy go nie znają. W życiorysie legendarnego bramkarza nie brakowało spektakularnych wolt.
  Jan Tomaszewski

  Jan Tomaszewski ©fot. Sylwia Dąbrowa

  W trakcie stanu wojennego wstąpił do PRON (Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego), co nie przeszkodziło mu w 1989 r. poprzeć Solidarności. Podczas wyborów prezydenckich w 2005 r. wszedł do komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza. Razem z… Grzegorzem Latą, którego odsądzał później od czci i wiary, gdy ten został prezesem PZPN. Był bohaterem pamiętnych mistrzostw świata w 1974 r., z których biało--czerwoni przywieźli srebrny medal (taki wtedy wręczano za trzecie miejsce). Obronił na turnieju dwa rzuty karne, ale dziś dawni koledzy nie chcą z nim grać w Orłach Górskiego - to najlepiej pokazuje, jak pełnym sprzeczności człowiekiem jest bohater tego tekstu.
  Wojna, jaką toczył z PZPN nie przeszkodziła mu notabene przejść w pewnym momencie na drugą stronę barykady i zostać szefem związkowej komisji etyki. Mniej więcej rok po wydaniu książki o wdzięcznym tytule: "PZPN czy Przestępcy Zrzeszeni Przeciwko Nam".

  Tomaszewski bronił się, że zrobił to dla dobra polskiej piłki, a początki miał faktycznie imponujące - doprowadził m.in. do zawieszenia szefa kolegium sędziów Janusza Hańderka skompromitowanego pisaniem propagandowych tekstów na zlecenie UB. Później jednak wykorzystywał stanowisko niemal wyłącznie do porachunków z osobistymi wrogami (o tym za chwilę). On sam oczywiście widzi to inaczej. Zawsze zresztą tłumaczy, że wszystko robi dla czyjegoś dobra.

  Dla dobra Polski postanowił wystartować w 2011 r. w wyborach do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej twierdził, że polityka go nie interesuje. W 2005 r. odmówił nawet Andrzejowi Lepperowi umieszczenia go na listach Samoobrony. - Premier Kaczyński do złudzenia przypomina mi świętej pamięci pana Kazimierza Górskiego. Teraz jestem jednym z jego orłów - tłumaczył górnolotnie.

  Mniej górnolotny był w swoich publicznych wystąpieniach, w których szybko dorównał najbardziej "złotoustym" posłom. Pomysłów mógłby mu pozazdrościć nawet Janusz Palikot. Usłyszeliśmy np., że "Platforma ma się do Barcelony jak spłuczka klozetowa do Niagary", albo dowcip: "Jak zapłodnić krowę lodem? Wystarczy ją postawić na lód i sama się wyp..." - to ostatnie rzucił pod adresem Joanny Muchy z PO. Partyjny kolega ówczesnej minister sportu Stefan Niesiołowski nazwał za to Tomaszewskiego "ćwokiem" i "prostakiem". - Dużo chamstwa ten Sejm widział, ale takiego jeszcze nie - dodał.

  Ten sam Niesiołowski mówi dziś, że zawsze darzył Tomaszewskiego sympatią. Podkreśla, że "jest człowiekiem czasem bardzo porywczym, ale zawsze przyzwoitym". Ten z kolei zdążył już porównać premier Ewę Kopacz do obecnego selekcjonera reprezentacji. - Kopacz to Nawałka, na którego nikt nie liczył, a pokonał mistrzów świata - stwierdził ostatnio na antenie TVN 24. Dodał, że bardzo mu się podobała już jako marszałek Sejmu. Przekonywał ponadto, że nie jest farbowanym lisem (sam określał takim mianem Obraniaka, Perquisa, Polanskiego i innych kadrowiczów wychowanych poza Polską).
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Fala Samouwłaszczeń kolejnych zakładów pracy, kopalń itp.. wywoła w państwie ruch społeczny, który dotrze ze zmianami do wszystkich dziedzin społeczno-politycznych państwa. Inne grupy...rozwiń całość

   Fala Samouwłaszczeń kolejnych zakładów pracy, kopalń itp.. wywoła w państwie ruch społeczny, który dotrze ze zmianami do wszystkich dziedzin społeczno-politycznych państwa. Inne grupy społeczne i zawodowe krępowane w rozwoju szkodliwymi i idiotycznymi zarządzeniami rządowymi, i przepisami uciążliwymi społecznie też się oburzą i będą dążyć do zmiany tej władzy.

   Instytucje siłowe jak wojsko, policja i służby specjalne odrzuca krępujący ich gorset nakazujący działanie przeciw społeczeństwu i poprą Naród. Oni też zdają sobie sprawę że ich główne zadanie –służba narodowi jest wypaczane a kierowani są przeciw narodowi. Korzystają na tej anomalii istoty zdemoralizowane i obce nam etnicznie : nadużywaj władzy, okradają państwo, gnębią lud polski wyrzucając ich do niewolniczej pracy za granicą. Piękny i mądry kraj z wielowiekową chlubną tradycją doprowadzając do dziadostwa. Musimy się temu przeciwstawić i zażądać zmiany.

   Polska jest krajem niezwykle bogatym : ma łagodny klimat, urodzajne ziemie, wykształcone i pracowite społeczeństwo oraz nadzwyczajnie bogate złoża w ziemi : od węgla począwszy, miedzi, rzadkich i drogich metali, po ropę , gaz i gorące wody termalne. Jest prawie wszystko, tylko rządzi nami od lat durna, wroga Narodowi władza. Pełna kłamstwa, przebiegłości i zakłamania. Dzieli nas i skłóca aby ciągle być na czele państwa, a my nie potrafimy się z nią rozliczyć. Mamy jednak nadzieję, że wyzwolimy się z tego ucisku a nowy rząd narodowy powoła Trybunał Ludowy który na nowym prawie sprawiedliwie rozliczy wszystkich tych którzy działali na szkodę Narodu i Państwa Polskiego, niszcząc lud i państwo polskie.

   Jednym z wielu przykładów zdrady tej władzy jest kilkakrotnie udaremniony zamiar sprzedaży Niemcom lasów państwowych, stanowiących 35% powierzchni Polski, jako nieuprawnioną rekompensatę 65 mld dol. dla organizacji żydowskich, za mienie zniszczone przez okupantów w czasie II wojny światowej.

   Organizacjom żydowskim to mało, oni chcą zabrać całą Polskę a Polaków usunąć z rodzimego kraju jak Palestyńczyków.

   Nie traćmy więc nadziei ale walczmy o własną Ojczyznę metodami i sposobami, które są moralne i skuteczne. Byliśmy już 123 lata w niewoli zaborców i nie daliśmy sobie odebrać polskiej duszy ani myśli o wolności.

   Bóg pomaga przede wszystkim tym, którzy sami chcą sobie pomóc.

   Odważnym i mądrym Polakom życzymy powodzenia. zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama