Wybory prezydenckie 2015. Janusz Korwin-Mikke zarejestrował...

  Wybory prezydenckie 2015. Janusz Korwin-Mikke zarejestrował swój komitet. "Nasza kampania ruszyła!"

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Rejestracja komitetu wyborczego Janusza Korwin-Mikkego
  1/4
  przejdź do galerii

  Rejestracja komitetu wyborczego Janusza Korwin-Mikkego ©materiały prasowe

  Wybory prezydenckie 2015. W poniedziałek pod Państwową Komisją Wyborczą przy ul. Wiejskiej 10 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa europosła Janusza Korwin-Mikkego, Przemysława Wiplera i Konrada Berkowicza. Tematem konferencji była rejestracja komitetu wyborczego Janusza Korwin-Mikkego.
  Wybory prezydenckie 2015
  - Z satysfakcją informujemy, że jesteśmy gotowi, oficjalnie rozpoczynamy kampanię, składając wniosek o rejestrację komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Rzeczypospolitej Janusza Korwin-Mikkego – rozpoczął poseł Przemysława Wipler, szef Sztabu Wyborczego. - Tym samym nasza kampania oficjalnie, formalnie startuje. Jesteśmy pierwsi. I mamy nadzieję, że pierwsi będziemy nie tylko na starcie, ale również na finiszu.


  Wybory prezydenckie 2015. Janusz Korwin-Mikke zarejestrował swój komitet  Na pytanie, w jaki sposób będzie realizował swój program, gdy zostanie prezydentem RP, jeśli nie będzie miał realnej siły w parlamencie, Janusz Korwin-Mikke odpowiedział: - Reagan nie miał większości w parlamencie przez połowę swojej kadencji i przepychał różne ustawy. Prezydent ma różne możliwości, o których nie będę nawet mówił, bo jak powiedział Bismarck: „Nie należy się pytać, jak się robi kiełbasę i jak się robi politykę”. Ale jak wiadomo, prezydenci mają takie możliwości. Pan Wałęsa także nie miał większości w parlamencie, a przepychał rozmaite rzeczy.

  Czytaj także: Konwencja założycielska partii KORWiN. "Zawszę będę walczył o naszą wolność!" [ZDJĘCIA, VIDEO]

  - Ten, ko wygra wybory prezydenckie, będzie miał bardzo silne zaplecze parlamentarne – dodał poseł Przemysław Wipler. - To jest układ naczyń połączonych. Prezydent będzie miał po prostu bardzo silny klub parlamentarny.

  W drugiej części konferencji Janusz Korwin-Mikke skomentował odrzucony przez Sejm projekt dotyczący podniesienia kwoty wolnej od podatku: - Powiedziałem wczoraj na konwencji, że rządzą nami zdrajcy, którzy mówili, że będą liberalizować, obniżać podatki, upraszczać przepisy czy prywatyzować, czego oczywiście nie zrobili. Mamy tego przykład w Sejmie. Koalicja PO-PSL odrzuciła projekt podniesienia kwoty wolnej od podatku. Chcę przypomnieć, że akurat inne kraje podnoszą tę kwotę. Mamy piękny przykład w Hongkongu, gdzie i tak jest bardzo liberalna gospodarka. Tam właśnie, gdy brakuje pieniędzy wprowadza się jeszcze wyższe ulgi podatkowe. Zakłada się, że im więcej pieniędzy zostanie ludziom w portfelach, tym chętniej będą wydawali pieniądze i to pobudzi gospodarkę. Różnica polega na tym, że w Europie czy Ameryce pieniądze się dodrukowuje. Rząd dodrukowuje pieniądze i kupuje za nie to, co chce. W krajach normalnych podatki się obniża, pieniądze zostają w kieszeniach ludzi i to oni wydają je na to, na co chcą. Wydają po prostu efektywnie. Różnica polega więc na tym – czy rząd nas okrada dodrukowując pieniądze, czy rząd nam daje pieniądze, zostawiając je w naszych kieszeniach. Dlatego tamte kraje się rozwijają, a u nas jest kryzys.

  - Chciałbym państwu przypomnieć, że w zeszły piątek po raz trzeci w tej kadencji koalicja rządząca odrzucała ustawę, która ma zwiększyć kwotę wolną od podatku – powiedział poseł Przemysław Wipler. - Po raz trzeci głosowano przeciw, zwłaszcza przeciw tym najbiedniejszym podatnikom, bo przecież w największym stopniu korzystają z niej ci, mający najmniejsze dochody podlegające opodatkowaniu. Chciałbym przypomnieć, że naszym stałym postulatem jest likwidacja podatku PIT.

  Po konferencji politycy udali się do Państwowej Komisji Wyborczej, aby złożyć wniosek o rejestrację komitetu wyborczego Janusza Korwin-Mikkego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę