Wybuch gazu w Moszczenicy. Rodzina musi ułożyć sobie życie...

  Wybuch gazu w Moszczenicy. Rodzina musi ułożyć sobie życie na nowo

  Katarzyna Renkiel

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  To była chwila, ale niestety zmieniła ich życie. Pożar zabrał im matkę i żonę. Płomienie strawiły cały dobytek i dach nad głową. Ojciec z dwójką dzieci z Moszczenicy koło Piotrkowa został dosłownie bez niczego. Po usilnych poszukiwaniach lokalu, do którego mógłby się wprowadzić z dziećmi, udało się znaleźć odpowiednie miejsce.
  Wybuch gazu w Moszczenicy. Rodzina musi ułożyć sobie życie na nowo

  ©Dariusz Śmigielski

  Do tej pory dzieci przebywały w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 4-letni chłopiec i 9-letnia dziewczynka mają poparzenia m.in. twarzy. W miniony piątek wreszcie opuściły z tatą szpital. Pan Piotr spędzał z nimi dosłownie każdą chwilę, więc nie miał czasu, żeby zajmować się sprawami mieszkania.

  - Muszą jeszcze raz w tygodniu przyjeżdżać do szpitala na zmianę opatrunków, ale jest już lepiej - mówi ojciec poszkodowanych dzieci.
  Na razie rodzina ma mieszkać u teściów pana Piotra, na parterze kamienicy, w której doszło do wybuchu.

  - Gdy dzieci wrócą do domu, zajmą się nimi teściowie, a ja będę miał czas, żeby pomyśleć o przewiezieniu mebli do nowego mieszkania, do tej pory nie miałem do tego głowy - mówi pan Piotr.


  Wójt gminy Moszczenica najpierw zaproponował rodzinie mieszkanie w centrum pobliskiego Srocka. Wcześniej mieszkała w nim starsza kobieta, która zginęła w wypadku. Rodzinie zależało jednak, aby dzieci nie zmieniały otoczenia, dziewczynka chodzi do szkoły podstawowej, a chłopiec do przedszkola w Moszczenicy. - Zaproponowaliśmy więc lokal znajdujący się w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Moszczenicy - mówi wójt Marceli Piekarek. - Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju i jest bardzo przestronne - dodaje.

  Lokal ma 90 mkw. powierzchni i mieści się na piętrze ośrodka. Wcześniej zajmowała go lekarka. Gmina planowała powiększyć ośrodek o to pomieszczenie, ale uznano, że w obecnej chwili bardziej przyda się ono poszkodowanej rodzinie.

  Teraz wszyscy powoli próbują otrząsnąć się po tragedii i spróbować odnaleźć się w nowej sytuacji. Ojciec i dzieci byli w nowym mieszkaniu w sobotę. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy się do niego przeniosą. Teraz gmina będzie przez rok (do 31 stycznia 2016 r.) płacić czynsz i rachunki za prąd, wodę, ścieki, ogrzewanie itp.

  Właścicielka kamienicy, w której doszło do wybuchu, zadeklarowała, że wskaże po tym czasie inny lokal zastępczy. Zniszczone mieszkanie nie będzie natomiast remontowane, ma być przeznaczone na strych.

  Przypomnijmy, że do nieszczęścia doszło 7 stycznia. W wyniku wybuchu butli z gazem i pożaru dwoje dzieci i ich 32-letnia matka trafiły do szpitala. Niestety, kobieta zmarła po kilkunastu dniach.

  Zobacz: Wybuch gazu w Moszczenicy. Ciężko ranne dzieci [ZDJĘCIA+FILM]

  W Moszczenicy odbył się koncert charytatywny podczas którego zebrano ok. 50 tys. zł. Pieniądze będą zbierane jeszcze do połowy marca.

  Prezent na Walentynki 2015. Dla niej kwiaty, dla niego elektroniczny gadżet

  Walentynki 2015: wierszyki na walentynki. Walentynkowe życzenia miłosne dla dziewczyny i chłopaka

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Gmina na Szóstkę

   Gmina na Szóstkę