Obama pod presją. USA rozważają dozbrojenie Ukrainy

  Obama pod presją. USA rozważają dozbrojenie Ukrainy

  Elżbieta Dominik (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama rozważa - w przypadku fiaska rozmów pokojowych na Ukrainie - dozbrojenie Ukrainy w broń defensywną - pisze BBC. W poniedziałek Obama spotkał się w Waszyngtonie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel.
  Obama powiedział na konferencji prasowej z niemiecką kanclerz, że Rosja naruszyła wszystkie punkty porozumienia pokojowego, zawartego we wrześniu ub. roku w Mińsku.

  ZOBACZ TEŻ: UKRAINA | POCISKI SPADŁY NA KRAMATORSK. "AZOW" INFORMUJE O ZESTRZELENIU ROSYJSKIEGO SU-25 [ZDJĘCIA+VIDEO]


  "Zamiast wycofać się ze wschodniej Ukrainy, rosyjskie siły nadal działają w regionie; separatyści otrzymują wsparcie w szkoleniach i pomoc w koordynacji ataków" - powiedział.

  Jak podaje BBC "Obama znalazł się pod presją amerykańskich urzędników, którzy są za dostarczeniem broni Ukrainie". Do pomysłu krytycznie odniosła się Merkel - podaje CNN.

  "Postępu w rozmowach na Ukrainie nie można osiągnąć przy użyciu większej ilości broni" - powiedziała. "Mamy poważne wątpliwości co do tego" - dodała

  Zdaniem Merkel, jeżeli Zachód pośle broń na Ukrainę, Rosja mogłaby jescze bardziej zwiększyć swoje zaangażowanie w konflikt i wprowadzić technologie teleinformatyczne do walki. Od miesięcy pojawiają się informacje, że Rosja wysyła wojska i dostarcza broń rebeliantom. Moskwa temu zaprzecza.

  RELACJA MINUTA PO MINUCIE | 11 LUTEGO 2015 | SPOTKANIE OSTATNIEJ SZANSY W MIŃSKU | WALKI NA WSCHODZIE NIE USTAJĄ | ZDJCIA | VIDEO


  Tymczasem w poniedziałek w okolicach miasta Debalcewe na wschodniej Ukrainie dalej trwały walki. Rebelianci twierdzą, że odcięli drogę do miasta, położonego nieopodal Doniecka, natomiast ukraińskie wojsko twierdzi, że walki nadal trwają.

  W trwającym od kwietnia ub. roku konflikcie na wschodniej Ukrainie zginęło ponad 5,3 tys. osób, a 1,5 mln opuściło swe domy. Unia Europejska w ostatnich dniach przystała na wprowadzenie dodatkowych restrykcji w stosunku do Rosji i rosyjskich przedsiębiorstw.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama