Afera gruntowa w Kleszczowie. Apelacje w sprawie byłej wójt

  Afera gruntowa w Kleszczowie. Apelacje w sprawie byłej wójt

  Maciej Wiśniewski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Sąd w Bełchatowie sporządził pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie tzw. afery gruntowej, w której na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, 500 tys. zł grzywny i 7-letni okres zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach samorządowych skazana została Kazimiera T., była wójt gminy Kleszczów.
  Była wójt gminy Kleszczów została skazana 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, 500 tys. zł grzywny i 7-letni okres zakazu pełnienia funkcji

  Była wójt gminy Kleszczów została skazana 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, 500 tys. zł grzywny i 7-letni okres zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach samorządowych ©Maciej Wiśniewski

  Na wyroku i uzasadnieniu suchej nitki nie pozostawiają jednak wszystkie strony procesu. I wszystkie zapowiadają apelację.

  Obrona Kazimiery T. zapowiada dwie lub trzy apelacje. Swoje odwołania napiszą osobno mecenasi Tomasz Konopka i Ewa Kowalska-Kaczor oraz możliwe, że także sama Kazimiera T.

  Prawdopodobnie apelować będzie także prokuratura. Wprawdzie prokurator Barbara Gawęcka, która pisała akt oskarżenia i uczestniczyła w przebiegu całej sprawy, jest na zwolnieniu lekarskim, ale odwołanie śledczych jest praktycznie pewne. Choćby od uniewinnienia, które bełchatowski sąd zastosował wobec Wojciecha T., uznając, że syn byłej wójt nie pomagał jej w przestępstwie, czyli przekroczeniu uprawnień wójta w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a tym bardziej w ustawieniu przetargu pod budowę bloków.

  CZYTAJ TEŻ: Ruszył proces Kazimiery T., byłej wójt gminy Kleszczów. Grozi jej 10 lat więzienia

  Apelację zapowiada także Izabela Głąbicka-Sasin, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, czyli rodziny z Łuszczanowic, od której Kazimiera T. skupowała działki dla syna. Sąd nie uwzględnił roszczenia rodziny o zadośćuczynienie.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama