World Press Photo 2015: Oto najlepsze zdjęcia 2014 roku...

  World Press Photo 2015: Oto najlepsze zdjęcia 2014 roku [GALERIA]

  Karolina Sarniewicz/WR

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  WORLD PRESS PHOTO 2015. Drugie miejsce w kategorii "News - fotoreportaż". Prawosławny duchowny błogosławi uczestnika protestów w K
  1/20
  przejdź do galerii

  WORLD PRESS PHOTO 2015. Drugie miejsce w kategorii "News - fotoreportaż". Prawosławny duchowny błogosławi uczestnika protestów w Kijowie.
  ©Jerome Sessini

  WORLD PRESS PHOTO 2015. Jury konkursu World Press Photo ogłosiło wyniki jego 58. edycji. Najlepsze zdjęcie 2014 r. zrobił duńczyk Mads Nissen. Wśród wyróżnionych jest także Polak, Kacper Kowalski. ZOBACZ GALERIĘ.
  World Press Photo to najważniejszy konkurs fotografii prasowej na świecie. Zwycięskie zdjęcie Madsa Nissena, fotografa duńskiego dziennika “Politiken”, przedstawia parę rosyjskich gejów w intymnej scenerii sypialni. Autor tłumaczy, że chciał nim zwrócić uwagę na rosnące problemy i prześladowanie osób homoseksualnych w Rosji. Według organizatorów konkursu wybór fotografii Nissena ma pokazać, że żeby zwyciężyć, nie trzeba szukać daleko, podróżując z obiektywem dookoła świata.

  Wśród tegorocznych zwycięzców jest również Polak, Kacper Kowalski, wyróżniony w kategorii ”Projekty długoterminowe”, którego prace jury konkursu doceniło już w dwóch poprzednich edycjach. Jego tegoroczna fotografia pochodzi z serii “Efekty uboczne”, wydanej przez Leica Gallery Warszawa, i prezentuje kontrasty między człowiekiem a naturą, którymi od lat interesuje się fotograf.

  Do konkursu zgłoszono w tym roku aż 97 912 zdjęć 5,7 tys. fotografów. Wśród twórców nagrodzonych w ośmiu kategoriach znalazło się 42 autorów z 17 krajów. Tematyka prac sięgać zaś może zarówno życia codziennego i wydarzeń sportowych, jak i przyrody, sztuki czy portretów.

  Organizator konkursu ufundował zwycięzcy nagrodę w wysokości 10 tys. euro oraz sprzęt fotograficzny Canon.

  * OTO GALERIA WORLD PRESS PHOTO 2015


  * OTO ZDJĘCIA NAGRODZONE W POPRZEDNIEJ EDYCJI

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama