Technikum Mechaniczne w Pabianicach ma już sto lat!

  Technikum Mechaniczne w Pabianicach ma już sto lat!

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Technikum Mechaniczne w Pabianicach ma już sto lat!

  ©mechanik.edu.pl

  To właśnie w tej szkole przed wojną wykonano słynny pomnik Tadeusza Kościuszki, który stanął na placu Wolności w Łodzi
  Technikum Mechaniczne w Pabianicach ma już sto lat!

  ©mechanik.edu.pl

  Przemarsz przez centrum miasta setek, jeśli nie tysięcy byłych i obecnych uczniów i nauczycieli Technikum Mechanicznego w Pabianicach uświetni obchody jubileuszowe obchody 100-lecia tej znanej i cenionej szkoły. Uczyli się w niej m.in.: znany piłkarz i trener kadry narodowej Paweł Janas, znakomity zapaśnik, brązowy medalista olimpiady i mistrzostwa świata Andrzej Skrzydlewski, ksiądz Ireneusz Kulesza, proboszcz bazyliki archikatedralnej w Łodzi, i były prezydent Pabianic Zbigniew Dychto.


  Uroczyste obchody zaczną się o godz. 16.30 w piątek 19 czerwca od gali w willi Impresja przy ul. Żeromskiego, w której weźmie około 350 osób: od absolwentów oraz byłych i obecnych nauczycieli do przedstawicieli władz państwowych i samorządowych. Następnego dnia o godz. 12 na Starym Rynku przy kościele św. Mateusza zacznie się msza św., po której uczestnicy obchodów przejdą przez miasto do pierwszej siedziby szkoły przy ul. Wyszyńskiego, po czym wszyscy udadzą się do obecnej - powstałej w latach 20. XX wieku - siedziby przy ul. Piotra Skargi. Tam na boisku odbędzie się piknik z poczęstunkiem i występami estradowymi. Dawny mechanik to dzisiaj Zespół Szkół nr 1, a jego dyrektor Paweł Szałecki zaprasza na czerwcowe obchody wszystkie osoby związane ze szkołą.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przecież ta szkola

  patron (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  ma chyba patrona, imię? Czemu się o tym nie pisze?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo