SLD myśli już o wyborach do Sejmu. Dariusz Joński liderem...

  SLD myśli już o wyborach do Sejmu. Dariusz Joński liderem listy w Łodzi

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Sojusz Lewicy Demokratycznej szykuje się już do wyborów parlamentarnych. Odbędą się one w październiku, a SLD gotowe listy chce mieć w czerwcu.
  Dariusz Joński będzie liderem łódzkiej listy SLD

  Dariusz Joński będzie liderem łódzkiej listy SLD ©Krzysztof Szymczak/archiwum Dziennika Łódzkiego

  - Chcemy podwoić nasz stan posiadania z wyborów w 2011 roku - ogłosił goszczący w poniedziałek (16 lutego) w Łodzi Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. To zaś oznacza, że SLD w każdym z trzech łódzkich okręgów wyborczych chce zdobyć po dwa mandaty.

  W 2011 roku posłami zostali: Dariusz Joński (Łódź), Cezary Olejniczak (Sieradz) i Artur Ostrowski (Piotrków), a w trakcie kadencji do klubu parlamentarnego wstąpił inny piotrkowski poseł, Marek Domaradzki, który do Sejmu wszedł z listy Ruchu Palikota.

  - Decyzja o tym, że nasze listy wyborcze w tych trzech okręgach otwierać będą obecni posłowie, już zapadła - stwierdził wczoraj Joński, szef SLD w Łódzkiem. - Oczywiście na liście piotrkowskiej znajdzie także poseł Domaradzki.

  Gawkowski nie mógł się w Łodzi nachwalić Tomasza Treli, wiceprezydenta miasta, i "świetnego wyniku" SLD w wyborach samorządowych, który zaowocował koalicją z PO. W Łodzi SLD zdobył o 6 pkt proc. głosów więcej niż wyniósł średni wynik tej partii w kraju, a z nieoficjalnych przeliczeń wynika, że te 6 pkt dałoby Sojuszowi drugi mandat w Łodzi. Trela, czyli twarz sukcesu SLD, w wyborach parlamentarnych jednak startować nie zamierza, choć zaangażuje się w kampanię. Gawkowski powiedział, że wśród 62 kandydatów w woj. łódzkim znajdą się kandydaci z każdego powiatu, a Joński dodał, że o sile tych list stanowić mają lokalni kandydaci.

  Wiadomo, że SLD kandydatów będzie szukać m.in. w związkach zawodowych i stowarzyszeniach, które otworzą SLD na szerszy elektorat. Nieoficjalnie mówi się, że w Łodzi wysokie miejsca na liście SLD mogliby otrzymać niektórzy radni, jak Maciej Rakowski, Małgorzata Niewiadomska-Cudak i Sylwester Pawłowski.


  Dariusz Joński posłem jest od 2011 r. Źródło: TVN 24/x-news

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (12)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Joński i Gwskowski

   dupy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Dwie................................. Millera.
   ................................ hoj wie co Millerea.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Joński???

   nietyp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   A może by tak jakieś korepetycje z historii jeszcze przed wyborami sobie zafundował??? Gamoń do kwadratu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   anty sld

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   Pierwszy Lizusek millera będzie otwierał listę... a spodziewaliście się czegoś innego ? Pusty śmiech...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Arogancja obecnych władz polskich, skale niszczenia naszej państwowości przybrały niespotykane dotychczas rozmiary porównywalne z najgorszymi czasy saskich rządów oraz późniejszych zaborczych....rozwiń całość

   Arogancja obecnych władz polskich, skale niszczenia naszej państwowości przybrały niespotykane dotychczas rozmiary porównywalne z najgorszymi czasy saskich rządów oraz późniejszych zaborczych. Polak zrodzony na tej ziemi – obywatel musi szukać chleba, emigrować nie z własnej woli stając się europejskim wyrobnikiem. Pozostając i żyjąc w Ojczyźnie przodków staje się zbędnym balastem który przeszkadza tej władzy szczególnie gdy domaga się należnych mu praw. Stworzony typ państwowości za nic ma rzetelność, uczciwość, pracowitość oraz umiejętność. W tzw III Rzeczypospolitej liczy się cwaniactwo, kundlowatość a kolesiostwo sprzęgnięte ze służalstwem sięgnęły wyżyn. Stojące na czele państwa tak zwane elity wszelkie – zarówno intelektualne, polityczne, medialne, oraz niestety części Polskiego Kościoła zniżyły się do poziomu rynsztoku. Na scenie światowej oraz europejskiej wobec nie dbania o własny interes narodowy, uleganie złudzeniom i mrzonkom stajemy się pośmiewiskiem. Abnegacja racji stanu i interesu narodowego zmierza do punktu krytycznego. Apatia społeczna połączona z przyzwoleniem, utrwalona kodem nie możności i beznadziei kieruje Ojczyznę ku zagładzie.

   Naród w dziejach swoich przeżywał już podobne sytuacje ale potrafił odnaleźć w sobie siły i przezwyciężyć takie upadki. Obecnie musimy wyzwolić się z tego co ciągnie nas w dół , zmierzyć się z realną rzeczywistością. Przestać przybierać tchórzliwe postawy, wyrwać się z beznadziei. Jedynym na to sposobem jest poparcie wszystkich grup zawodowych krzywdzonych każdego dnia – reprezentowanych przez związki zawodowe które występują przeciwko temu rządowi. Poniewieranych obywateli przez ten typ państwowości.

   Gdy zawodzą mechanizmy demokracji, gdy staje się ona tylko parawanem przykrywającym panoszące się zło, to w zdrowym Narodzie rodzi się obywatelski sprzeciw – obywatelskie nieposłuszeństwo wobec takiej władzy. W imieniu nas wszystkich dzisiaj na czele frontu, sprzeciwu przeciwko upadkowi państwa – stoją górnicy, rolnicy. W najbliższych dniach zaczynamy masowe protesty . Przyjmą one charakter kroczący, od protestów i blokad w różnych miejscach na terenie całej Polski. W mojej opinii jest to tylko niezbędny półśrodek który niestety rykoszetem ze względu na skutki, uderzy w część niewinnego społeczeństwa. Lecz w najbliższym czasie protest przerodzi się i winien zmierzać do właściwej formy czyli blokad i okupacji budynków władz rządowych czyli miejsc które są źródłem bezprawia i niszczenia państwowości.

   Polaku nie udawaj że tego nie rozumiesz, że to ciebie nie dotyczy. Nie bądź obojętnym! Nie chowaj się! Stań razem z nami, którzy walczą o godne, silne, Państwo Polskie!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   chce kupe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   W 1985 r. (czyli jeszcze w czasie komuny) podpisano układ między Niemcami a ZSRR (Gorbaczowem) przygotowujący zjednoczenie Niemiec. W układzie tym postawiono warunki zjednoczenia: miedzy Rosją a...rozwiń całość

   W 1985 r. (czyli jeszcze w czasie komuny) podpisano układ między Niemcami a ZSRR (Gorbaczowem) przygotowujący zjednoczenie Niemiec. W układzie tym postawiono warunki zjednoczenia: miedzy Rosją a Niemcami ma być strefa buforowa w której nie będzie przemysłu ciężkiego, nie będzie poważnych instalacji militarnych, ma być zmniejszona ludność i niestabilna władza administracyjna.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   W 1987 podpisano układ z Marsjanami i Koreą Gabońską. W układzie tym zawarto brak tabletek dla debili z Łodzi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Te wszystkie zobowiązania układu są przez kolejne marionetkowe rządy w Polsce przestrzegane i ściśle realizowane.

   W 2003 r. podpisano ponownie układ miedzy Zjednoczonym Niemcami (kanclerz...rozwiń całość

   Te wszystkie zobowiązania układu są przez kolejne marionetkowe rządy w Polsce przestrzegane i ściśle realizowane.

   W 2003 r. podpisano ponownie układ miedzy Zjednoczonym Niemcami (kanclerz Schroeder), a Rosją (prezydent Putin) o podziale wpływów gospodarczych w Polsce.

   Ustalono że, do Wisły są wpływy niemieckie, od Wisły na wschód są wpływy rosyjskie. Cześć podziemna Polski czyli złoża geologiczne są w gestii wpływów rosyjskich, cześć naziemna czyli np. lasy, teren i ziemia jest w gestii niemieckiej. W wyniku tego układu za wiedzą marionetkowego polskiego rządu, fabryki, ziemię, budują markety Niemcy a złoża czy nawet kopalnie nawet gdy zajmują Niemcy, to po to aby je po czasie oddać zainteresowanym oligarchom rosyjskim.

   Wojna na Ukrainie pomieszała trochę szyki układowi, bo Rosjanie uwikłali się w wojnę na Ukrainie, poważnie osłabła gospodarczo, stracili dobre imię i twarz ale to nic nie zmieniło układu w dalszej perspektywie.

   Teraz rozumiemy dlaczego fabrykę, dawny POLAR we Wrocławiu, obecny Fagor- Mastercook warty 500 mln zł (pól miliarda) na siłę przymuszają syndyka (dzielna kobietę T. Kalisz) aby oddała Niemcom zakład za 60 milionów.

   Rozumiemy dlaczego kopalnię Brzeszcze z wysokogatunkowym węglem i po kosztownej (200 mln) modernizacji ścian wydobywczych chcą za złotówkę oddać niemieckim “słupom”.

   Zdrada Panowie. Zdrada.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzekutor

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   boli mnie ...głowa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sługus i paż millera gadająca papuga !!!!!

   wynocha sld (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   Panie jonski pamiętamy jak żeś panie kolego rządził łodzią jako wice prezydent w czasie zimy ten burdel na drogach ta indolencja brak pomysłu totalnt byl wówczas rozpisdziel w łodzi.
   Chyba jakiś...rozwiń całość

   Panie jonski pamiętamy jak żeś panie kolego rządził łodzią jako wice prezydent w czasie zimy ten burdel na drogach ta indolencja brak pomysłu totalnt byl wówczas rozpisdziel w łodzi.
   Chyba jakiś debil wybierze lepsza by była ogórkowa vel mizeria !!!!
   Jak ty nieuku żes te szkoły pokończył ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Powinien zdać

   * (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

   na wstępie egzamin z historii Polski,nie mylić z historią wkpb.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no to juz

   SLD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 3

   nie ma mandatu z Łodzi. Kto na niego zagłosuje?chyba slepcy

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama