"Liczy się zespół": biografia Louisa van Gaala już w...

  "Liczy się zespół": biografia Louisa van Gaala już w księgarniach. Wygraj egzemplarz tej książki!

  red

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tej pozycji nie może ominąć żaden wielbiciel futbolu! Na księgarskie półki trafiła właśnie książka "Liczy się zespół. Louis van Gaal. Biografia trenera reprezentacji Holandii i Manchesteru United" autorstwa Maartena Meijera. Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze tej arcyciekawej biografii jednego z najbardziej barwnych trenerów ostatnich lat.
  "Liczy się zespół": biografia Louisa van Gaala już w księgarniach. Wygraj egzemplarz tej książki!

  ©Materiały prasowe

  Kim jest Louis Van Gaal? Dyktatorem, wizjonerem, jednym z najlepszych trenerów w historii europejskiej piłki nożnej, a może po prostu szaleńcem? Gdziekolwiek się pojawił, od razu pokazywał, że musi mieć nad wszystkim kontrolę. Niczego nie pozostawiał przypadkowi. Wyznawał zasadę „totalnego futbolu”, zafascynowany sprzecznością tkwiącą w idei poświęcania interesu wybitnych jednostek dla wspólnego wysiłku. Zawsze bardziej wierzył w sukces zespołu niż w zwycięstwo indywidualności. Miał dokładny plan i drużynę, która chciała w pełni realizować jego zamierzenia.

  W 1995 roku Van Gaal doprowadził młodą drużynę Ajaksu Amsterdam do zwycięstwa w Lidze Mistrzów.
  Po mistrzowskie tytuły sięgnął także z drużynami FC Barcelona, AZ Alkmaar i Bayern Monachium. Dwukrotnie prowadził kadrę Holandii, a jego największym sukcesem w pracy z reprezentacją „Oranje” było zajęcie trzeciego miejsca na brazylijskim mundialu. Podpisując trzyletni kontrakt z Manchesterem United, w maju 2014 roku Van Gaal powrócił do pracy klubowej i stanął tym samym przed trudnym zadaniem przywrócenia chwały, jaką cieszył się ten zasłużony angielski klub za panowania Sir Alexa Fergusona.

  Holenderski komentator sportowy Maarten Meijer stworzył wnikliwe studium psychologiczne Louisa Van Gaala. Na kartach książki poznajemy różne oblicza szkoleniowca, towarzysząc mu od najmłodszych lat aż po czasy największych triumfów sportowych.

  Wydawnictwo Galaktyka, którego nakładem ukazała się książka, udostępniło trzy jej egzemplarze dla Czytelników "Dziennika Łódzkiego". By otrzymać jeden z nich, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: który z meczów drużyn prowadzonych przez van Gaala najbardziej zapadł Wam w pamięć i dlaczego?. Odpowiedzi przesyłajcie na adres konkursy@dzienniklodzki.pl. Autorzy trzech najciekawszych naszym zdaniem odpowiedzi wygrają książkę. Na Wasze maile czekamy do wtorku, 24 lutego.

  Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie, dlatego w mailach, poza imieniem i nazwiskiem, nie zapomnijcie podać swojego numeru telefonu.


  Van Gaal z identycznym dorobkiem jak Moyes. "Ma więcej zwolenników przez swoją renomę". Źródło: Foto Olimpik/x-news

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo