Pacjenci szpitala im. Kopernika w Łodzi ćwiczyli jogę...

  Pacjenci szpitala im. Kopernika w Łodzi ćwiczyli jogę [ZDJĘCIA]

  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pacjenci szpitala im. Kopernika w Łodzi ćwiczyli jogę [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kasprzak

  Pacjenci szpitala im. M. Kopernika w Łodzi relaksowali się na zajęciach z jogi. Wzięli też udział w muzykoterapii. Były to pierwsze takie zajęcia w placówce.
  Dźwięki tybetańskich mis i zapach kadzideł unosiły się na korytarzach szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Pacjenci mogli wziąć udział w relaksacyjnych zajęciach z jogi, którym towarzyszyły dźwięki wydobywane z mis tybetańskich. Zajęcia zorganizowano pierwszy raz. Ich inicjatorem jest Łódzka Fundacja Kocham Życie.

  – Joga okazała się pomocna łódzkim amazonkom, więc postanowiłyśmy pomóc także pacjentom, którzy narażeni są na stres związany z chorobą czy samym pobytem w szpitalu – przyznaje Kamilla Sierocka, inicjatorka akcji “Babajoga kontra rak”.


  Joga terapeutyczna to łagodny system pozycji i ćwiczeń oddechowych, które są niezwykle pomocne w zwalczaniu psychologicznych i fizycznych skutków choroby. Zajęcia zainteresowały pacjentów, zwłaszcza płci pięknej. Panie chętnie wykonywały każdy z proponowanych przez panią Kamillę rozciągających pozycji jogi. Narzędziem zajęć w szpitalu była m.in. szeroka taśma. Pacjentki musiały naciągnąć ją rękoma z całej siły, a następnie unieś nad głowę. Pomocne w tym ćwiczeniu okazały się głębokie oddechy nosem.

  – Utrzymujący się stres jest przyczyną około 80 proc. chorób z nim związanych. Ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne pomagają rozwinąć świadomość ciała, skupić umysł na obecnej chwili i uświadomić chorych o własnych uczuciach i emocjach, co zmienia podejście do choroby – dodaje Kamilla Sierocka.

  Niewykluczone, że zajęcia staną się jednym ze stałych punktów hospitalizacji pacjentów łódzkiego szpitala. Panie były zadowolone z zajęć. – Tego typu zajęcia nie są mi obce, wiem że pomagają i skoro jest okazja, postanowiłam wziąć w nich udział – przyznaje jedna z pacjentek, która ćwiczyła jogę w szpitalu.

  Zobacz też

  Źródło x-news: Tysiące osób ćwiczyło jogę na Times Square w Nowym Jorku (napisy)

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Relaksacja na krzesłach?????

   realista (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Kilka kobiet na ćwiczeniach, ćwiczenia relaksacyjne w jakieś klasie, należało chociaż zorganizować kobietom chociaż jakieś maty do ćwiczeń. "Skupić umysł na obecnej chwili i uświadomić chorych o...rozwiń całość

   Kilka kobiet na ćwiczeniach, ćwiczenia relaksacyjne w jakieś klasie, należało chociaż zorganizować kobietom chociaż jakieś maty do ćwiczeń. "Skupić umysł na obecnej chwili i uświadomić chorych o własnych uczuciach i emocjach" - trudno tego dokonać balansując na krzesłach. Pomysł jak najbardziej "światowy" i do przemyślenia, ale organizacja tego projektu zawiodła. Skoro zajęcia maja być "jednym ze stałych punktów hospitalizacji pacjentów łódzkiego szpitala" proszę zadbać w przyszłości o odrobinę "luksusu" dla pacjentek/pacjentów.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A może ten Pan Ksiądz od sekty zainteresowałby się tą sprawą.

   Newaq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Coś tu pachnie sektą. Wciągają chyba śmiertelnie chorych do swojej wiary i chcą przejąć ich zasiłki pogrzebowe. Pan Nowak od sekt tu musi przyjść szybko.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama