Ekipa Dudy: seksowny aniołek, były harcerz, były szef...

  Ekipa Dudy: seksowny aniołek, były harcerz, były szef młodzieżówki [WIDEO]

  Dawid Serafin

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Andrzej Duda w dudabusie. Z lewej Michał Ciechowski.
  1/2
  przejdź do galerii

  Andrzej Duda w dudabusie. Z lewej Michał Ciechowski. ©fot. Grzegorz Jakubowski

  Opinii publicznej w większości są nieznani, ale jeśli Duda wygra, mogą wypłynąć na szerokie wody. Jarosław Kaczyński dał sztabowi PiS wolną rękę. Żąda jednak przynajmniej drugiej tury.
  WIDEO: "Zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa." Tak witają Andrzeja Dudę

  Źródło: TVN24, X-News

  Były "aniołek" prezesa Jarosława Kaczyńskiego, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości z Krakowa, były szef młodzieżówki PiS.
  To ludzie, którzy mają pomóc wygrać wybory prezydenckie Andrzejowi Dudzie. Do zwycięstwa poprowadzić ma ich wszystkich posłanka Prawa i Sprawiedliwości z Małopolski Beata Szydło, która została szefową sztabu wyborczego.

  Czwartek, centrum Katowic. Na rondo przy Spodku wjeżdża dudabus, czyli przygotowany na czas kampanii autobus marki - co sztabowcy podkreślają - Autosan. Ze środka wysiada Andrzej Duda, europoseł z Krakowa, kandydat PiS na prezydenta RP. W restauracji bierze udział w debacie na temat górnictwa. Wymienia kilka uścisków dłoni, pozuje do zdjęć i bierze udział w konferencji prasowej. Rusza w drogę do Będzina, Myszkowa i Częstochowy. Wszystko starannie zaplanowane.

  Kredyt zaufania
  Kiedy Andrzej Duda będzie odpoczywał, jego najbliżsi współpracownicy będą planować kolejne dni kampanii. Nic nie można zostawić przypadkowi.

  Poza Beatą Szydło, reszta z nich pozostaje nieznana szerokiej opinii publicznej. To przeważnie ludzie z Małopolski, którzy na różnych etapach swojego życia mieli okazję poznać Dudę. Kampania wyborcza to dla nich ogromna szansa, by wypłynąć na szerokie wody polityki.

  Warunek jest jeden: Duda musi wygrać. Zdają sobie z tego sprawę. Jarosław Kaczyński dał im wolną rękę w prowadzeniu kampanii. W zamian oczekuje niezbędnego minimum, którym będzie druga tura wyborów.

  - Prezes świadomie wycofuje się w cień. On naprawdę wierzy w to, że Andrzej Duda może pociągnąć PiS do zwycięstwa. Prezes mu ufa, bo ten go nigdy nie zawiódł. Dlatego Kaczyński postawił na Dudę - mówi jeden z prominentnych posłów PiS.

  Młody, zdolny, skuteczny
  Podobny klucz, jak prezes Kaczyński, zastosował Duda w doborze swojego sztabu wyborczego. Zaufanie i lojalność to była podstawa.
  Jednym z pierwszych ludzi, których kandydat PiS zwerbował, był Michał Ciechowski, który towarzyszy mu podczas podróży dudabusem. To były przewodniczący młodzieżówki PiS z Krakowa. Od niedawna mieszka w Warszawie, ale często wraca do stolicy Małopolski. Wcześniej pracował w biurze posła Andrzeja Adamczyka. Pierwsze polityczne szlify zdobywał przy Zbigniewie Ziobrze, kiedy ten jeszcze był w szeregach PiS.

  - To sprawny organizator. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. To człowiek partii. Ale taki, który wierzy w ideały, a nie poszedł w politykę dla pieniędzy - ocenia jeden z liderów krakowskiej PO, który zna dobrze Ciechowskiego. - Trochę podobny do Ziobry sprzed lat. Ma jeden plus: mimo że ma mocno sprecyzowane poglądy, można z nim prowadzić polemikę - dodaje.

  Podobnego zdania są koledzy Ciechowskiego z PiS. - To on pociąga za wiele sznurków podczas tej kampanii - mówi jeden z małopolskich posłów PiS. - I jest w tym bardzo skuteczny. To człowiek odpowiedzialny za kwestie organizacyjne - dodaje.
  - Za kampanię odpowiada cała grupa osób. Jesteśmy zespołem - tonuje zachwyty nad sobą Ciechowski.

  Prawa ręka przyjaciela
  Uzupełnieniem dla energicznego Ciechowskiego jest stonowany Wojciech Kolarski. To krakowski radny PiS. Pracuje też w biurze europoselskim Dudy. Jest jego szefem.

  Jest oszczędny w słowach. - Nie mogę zdradzać kampanijnej kuchni - mówi Kolarski. Kandydat PiS ufa mu jednak bezgranicznie. Panowie znają się od 1985 r. Pierwszy raz zetknęli się w harcerstwie.

  - Kolarski to człowiek od ciężkiej roboty. Pracowity - mówi poseł PiS z Małopolski. Współpracownikom i kolegom radnego z Krakowa imponuje jego spokój. Twierdzą, że nawet w trudnych politycznych chwilach może liczyć na jego wyważone i merytoryczne zdanie.

  Piękna i pewna siebie
  Magdalena Żuraw to najbardziej kontrowersyjna osoba w drużynie Dudy. Zasłynęła tym, że była jednym z "aniołków" prezesa Kaczyńskiego w czasie kampanii parlamentarnej w 2011 r. - Niech pana nie zmyli jej uroda. Nie jest słodkim aniołkiem. Potrafi korzystać ze swojego wyglądu. Ale ma też przygotowanie merytoryczne - opowiada jeden z posłów PiS. - Jest uparta. Jeśli czegoś chce, to zmierza do celu - dodaje.

  Ostatnio o Żuraw było głośno w sierpniu zeszłego roku, gdy namawiała do spalenia tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie. Temu, kto to zrobi, miała postawić najlepszą szkocką whisky. Kiedy media zajęły się tematem, stwierdziła, że wolałaby trafić za kratki niż odbudować tęczę.

  W sztabie Dudy odpowiada za medialną stronę kampanii. Przygotowuje komunikaty prasowe, rozsyła wiadomości do dziennikarzy, robi zdjęcia, jest aktywna w serwisach społecznościowych.

  Kobieca dłoń
  Nad wszystkim czuwa Beata Szydło, posłanka PiS z Małopolski. Najbardziej znana postać w sztabie Dudy. - Jest bardzo otwarta na pomysły. Znakomicie odnalazła się w swojej roli. Widać to po sondażach - ocenia Ciechowski.

  Sam Duda też ufa Szydło. - Są jak brat i siostra. Nic dziwnego, że to Beata Szydło prowadzi jego kampanię. Tyle że jadą na tym samy wózku. Jeśli przegrają, mogą wypaść z łask i pójść w polityczny niebyt - ocenia nasz rozmówca, poseł PiS.

  Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
  "Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
  Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj także

   Komentarze (61)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gruszki na wierzbie

   analityk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Duda jak zwykle uważa, że ciemnemu ludowi można wszystko sprzedać. Jak dotychczas nic mądrego nie przedstawił. Ma swój udział w nieróbstwie ze swoim prezydentem u którego pracował.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kolejna odsłona w Powiecie Wielickim

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Dziennik Polski z 21 lutego 2015 rok Powiat dryfuje w nieznane
   Starosta honorowo nie złoży dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. Wszystko wskazuje na to że PiS...rozwiń całość

   Dziennik Polski z 21 lutego 2015 rok Powiat dryfuje w nieznane
   Starosta honorowo nie złoży dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. Wszystko wskazuje na to że PiS posiadający większość w Radzie Powiatu wybroni pazernego starostę.
   Szopka odstawiona na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w dniu 20 lutego nie pozostawia żadnych złudzeń. Najważniejsze Posady i Stołki.
   I jak tu głosować na kandydata PiS?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kacyk boszewicki niejaki nałęcz z 20-sto letnim stażem w PZPRe głównym doradcą naszeg majstra

   waga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Polacy to są ci co są akuszerami złodziejskiej rządzącej sitwy peło,psl,albo odsuniemy tych biedaków od koryta, albo Polska zniknie!!!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ja Wam mówiem, majster brunek jak o sobie mówi

   mokry (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   prezydentem nie będzie ,ponieważ on się na nic nie nadaje,taki biedak jak piszesz powyżej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polityk, czy mąż stanu? Oto jest pytanie!

   Krzysztof Pasierbiewicz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Mam delikatny problem.

   Bowiem jak wszyscy wiedzą serce Polski bije na Wawelu, bo tam przecież w chwilach ważnych ważyły się losy naszej Ojczyzny.

   Czytelnicy mojego blogu wiedzą, że od dłuższego...rozwiń całość

   Mam delikatny problem.

   Bowiem jak wszyscy wiedzą serce Polski bije na Wawelu, bo tam przecież w chwilach ważnych ważyły się losy naszej Ojczyzny.

   Czytelnicy mojego blogu wiedzą, że od dłuższego czasu pisałem, iż Polskę należy powierzyć w ręce ludzi młodych, gdyż pokolenia 60 Plus są już nieodwracalnie zainfekowane mentalnie komuną.

   Jako Krakus marzyłem by prezydentem Polski został ktoś z mojego miasta i nie ukrywam, że moim faworytem był profesor Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego pan Andrzej Nowak.

   Prezes wystawił jednak kandydaturę euro-posła Andrzeja Dudy.

   Tak się składa, że mam zaszczyt znać osobiście obu panów i bez wahania powiem, że jeden i drugi są bez reszty oddani Polsce. Jeden i drugi są ludźmi młodymi. Jeden i drugi są z Krakowa i obydwu wykształciła Jagiellońska Wszechnica.

   Ale.

   Pan profesor Andrzej Nowak to moim zdaniem urodzony mąż stanu, który o Rzeczpospolitej wie, jeśli nie wszystko to prawie. Moim zdaniem to człowiek klasy Ignacego Jana Paderewskiego, w chwilach ważkich, jak powietrze potrzebny Polsce. Ale być może to jeszcze nie ten moment.

   Zaś pan poseł Andrzej Duda to tylko, a może na dzień dzisiejszy aż, uzdolniony polityk potrzebny Polsce w trybie awaryjnym, by zrobić porządek w kraju, gdzie zdeptano polityczny obyczaj. A żeby tego dokonać trzeba mieć przede wszystkim prawniczą przebiegłość, grubą skórę i silne łokcie. Być może Jarosław Kaczyński namaścił właśnie jego przeczuwając, iż wrażliwość i subtelne wnętrze pana profesora Andrzeja Nowaka może prostactwa III RP po prostu nie wytrzymać.

   Wierzę, że pan Andrzej Duda się na mnie nie obrazi, jak z całym dla Niego szacunkiem powiem, że w kategoriach szerokości horyzontów intelektualnych on i pan profesor Nowak to mniej więcej tak, jak liga okręgowa w porównaniu z Champion Ligą.

   Więc na koniec powiem, że życząc panu Andrzejowi Dudzie jak najlepiej zobowiązuję go, że jeśli mu się uda wygrać wybory prezydenckie, będzie czerpał z dorobku i wiedzy pana profesora Andrzeja Nowaka, na którego mam nadzieję też przyjdzie kolej, jak już Rzeczpospolita dojrzeje do kategorii cywilizowanego, europejskiego państwa.

   Krzysztof Pasierbiewicz
   (nauczyciel akademicki)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na szczęście twoje rozterki szybko się zakończą

   Już w pierwszej turze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Wygraną Bronisława Komorowskiego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Budzik dla Bredzisława Komoruska

   haha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   www.youtube.com/watch?v=uYVNhsNw97w

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ludzie Szydłowej

   Brzeszczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

   Obecność Szydło gwarantuje przegraną! zapytajcie co o tej babie mówią w jej rodzinnych Brzeszczach i Oświęcimiu i jakich ludzi wprowadziła do polityki: Radosław Włoszek - oprócz typu "włoskiej...rozwiń całość

   Obecność Szydło gwarantuje przegraną! zapytajcie co o tej babie mówią w jej rodzinnych Brzeszczach i Oświęcimiu i jakich ludzi wprowadziła do polityki: Radosław Włoszek - oprócz typu "włoskiej urody" pozbawiony zalet vide" o grubym Filipie Zdzisławie obecnie w prezydium Rady Urzędu Marszałkowskiego nie wspomnie bo lepiej zamilczeć! uroda tego Pana idzie w parze z jego intelektem....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mydłek

   mrówka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

   Straszny mydłek z tego Dudy. Facet zupełnie nijaki. Na dodatek przyd... Ziobry.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polsce przydałby się właśnie taki prezydent

   janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 11

   zamiast tego duetu zgredów Komorowski-Nałęcz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bredzisław Komoruski od 5 lat nie wychyla nosa z pałacu

   morzna? morzna! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   - w sąsiednim kraju wojna
   - Polskę ignorują we wszystkich rozmowach
   - górnicy i rolnicy strajkują
   - liczba samobójstw w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie
   - ludzie umoczeni w kredytach

   a Gajowy...rozwiń całość

   - w sąsiednim kraju wojna
   - Polskę ignorują we wszystkich rozmowach
   - górnicy i rolnicy strajkują
   - liczba samobójstw w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie
   - ludzie umoczeni w kredytach

   a Gajowy "Bul" schowany w pałacu, nosa nie wystawia.
   Dynda jak kukiełka na sznurkach agentów WSI, Rosji i Niemiec.
   Człowiek, który nie zna podstaw ortografii, ani słowa bez kartki nie potrafi powiedzieć.
   A jego utrzymanie kosztuje więcej niż królowej Wielkiej Brytanii!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To ty bredzisz

   Można. Ż (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   > - w sąsiednim kraju wojna
   No i?

   > - Polskę ignorują we wszystkich rozmowach
   Kłamstwo

   > - górnicy i rolnicy strajkują
   No i?

   > - liczba samobójstw w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie
   Kłamstwo....rozwiń całość

   > - w sąsiednim kraju wojna
   No i?

   > - Polskę ignorują we wszystkich rozmowach
   Kłamstwo

   > - górnicy i rolnicy strajkują
   No i?

   > - liczba samobójstw w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie
   Kłamstwo. Przy okazji: wysoki wskaźnik samobójstw dotyczy wielu krajów rozwiniętych, np. Finlandii, czy Japonii.

   > - ludzie umoczeni w kredytach
   Mów za siebie. A statystycznie to u nas społeczeństwo jest mało zadłużone.

   > a Gajowy "Bul" schowany w pałacu, nosa nie wystawia.
   Kłamstwo.

   > Dynda jak kukiełka na sznurkach agentów WSI, Rosji i Niemiec.
   Oszczerstwo.

   > Człowiek, który nie zna podstaw ortografii, ani słowa bez kartki nie potrafi powiedzieć.
   Ty jeszcze mniej znasz ortografię, więc przyganiał kocioł garnkowi, panie MORZNA. ;-)

   > A jego utrzymanie kosztuje więcej niż królowej Wielkiej Brytanii!!!
   Kłamstwo, w dodatku każdy inny prezydent nie będzie znacząco "tańszy".
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kandydat

   marta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

   tak bardzo jest podobny do Maliniaka z 40-latka !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama