Kolej dobrze sobie radzi ze sprzedażą nieruchomości w naszym...

  Kolej dobrze sobie radzi ze sprzedażą nieruchomości w naszym regionie

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kolej dobrze sobie radzi ze sprzedażą nieruchomości w naszym regionie

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  PKP SA sprzedają nieruchomości kolejowe za duże pieniądze. W ostatnich dniach udało się zbyć niezabudowaną działkę przy alei Ofiar Terroryzmu 11 Września w Łodzi za 7 mln zł.
  Kolej dobrze sobie radzi ze sprzedażą nieruchomości w naszym regionie

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Sprzedana działka w pobliżu fabryki Della ma 51,2 tys. mkw. Znajduje się wśród zakładów produkcyjnych, logistycznych i dużych magazynów. Wartość działki podniosła bliskość drogi, która ma prowadzić do budowanego odcinka autostrady A1. Teren jest płaski i niezadrzewiony, co ułatwi nabywcy szybkie rozpoczęcie inwestycji.

  - Oczekujemy już tylko na podpisanie aktu notarialnego - mówi Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP SA.
  W 2014 roku też udało się sprzedać działkę za 7 mln zł za nieruchomość przy ulicy Zakładowej w Łodzi. Kolejne tzw. kluczowe nieruchomości niebawem zostaną wystawione do sprzedaży.

  Wśród innych nieruchomości w Łodzi są m.in. kolejna działka przy alei Ofiar Terroryzmu. Jest nieco większa niż ta, którą właśnie sprzedano. Jest też działka przy ulicy Strykowskiej 93 o powierzchni 30 tys. mkw. Przez jej południową część ma przebiegać autostrada A1. Kolejna działka ma 10 tys. mkw. i leży przy ulicy Wydawniczej. Są tam trzy duże budynki fabryczno-magazynowe. PKP SA promują jako obiekt po sąsiedzku z Nowym Centrum Łodzi, które jest jednym z największych urbanistycznych wyzwań w historii Łodzi. W Zduńskiej Woli kolej chce sprzedać nieruchomość przy Karsznickiej, w pobliżu S8.

  - W przypadku łódzkich nieruchomości zamierzamy ogłosić przetargi. Obecnie jest jednak za wcześnie, aby podać konkretne terminy postępowań - mówi Aleksandra Dąbek.

  PKP SA na liście kluczowych nieruchomości do sprzedaży ma 49 obiektów w całym kraju. Najwięcej w Krakowie (osiem) i we Wrocławiu (sześć).

  - Jeszcze w tym roku na terenie woj. łódzkiego zamierzamy wystawić na sprzedaż m.in. kompleks działek w Zgierzu i Zduńskiej Woli. Spółka zamierza też sprzedać mniejsze nieruchomości i lokale mieszkalne - informuje Aleksandra Dąbek.

  nieruchomości nie-uznanych za kluczowe wystawiono 68 działek w woj. łódzkim. Najdroższa znajduje się w Łodzi przy ulicy Rojnej. Jej powierzchnia to 10 tys. mkw. Cena to 1,86 mln zł. Można też kupić wieżę ciśnień przy dworcu w Zgierzu za 43 tys. zł. - Sprzedaż nieruchomości w woj. łódzkim od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie i jest zbliżona do innych województw - podsumowuje Aleksandra Dąbek.


  Źródło x-news


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Budynek na Kamińskiego

   MAT (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Można jeszcze spytać o budynek na Kamińskiego (dawniej M.Buczka) gdzie mieściła się Przychodnia PKP i stacja pogotowia

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Są też inne perełki

   Igor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   A co z obiektem PKP na Zachodniej 97 i sąsiednim budynkiem na ulicy Więckowskiego? Jakie plany co do biurowca na Tuwima 28. Co z "wizytówką" PKP w Łodzi czyli obiektem Al Unii Lubelskiej 3/5

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama