Orkan Ulryk zmierza w kierunku Europy. Silne wiatry...

  Orkan Ulryk zmierza w kierunku Europy. Silne wiatry przyniosą śnieżyce

  twojapogoda.pl/TVN 24/X-News/AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Orkan Ulryk zmierza w kierunku Europy. Silne wiatry przyniosą śnieżyce
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Bolt

  [ORKAN ULRYK] Znad Atlantyku w kierunku Europy zmierza już głęboki niż imieniem Ulryk, który niebawem zacznie przynosić huraganowe wiatry oraz śnieżyce z prawdziwego zdarzenia.
  W poniedziałek centrum niżu znajdzie się między Szkocją a Wyspami Owczymi. Ciśnienie spadnie do 950 hPa, a to oznacza, że będzie wiało z siłą huraganu. W dodatku układ niżowy zaciągnie bardzo zimne masy powietrza znad Arktyki, przez co ulewny deszcz przejdzie na wyżej położonych obszarach Irlandii, północnej Anglii i Szkocji w śnieg. Może go spaść od 2 do 5 cm powyżej 150 metrów i od 5 do 10 cm powyżej 300 metrów nad poziomem morza.


  Przy porywach wiatru przekraczających 100 km/h, dojdzie do zawiei śnieżnych, które mogą znacznie ograniczać widzialność na drogach. Kierowców wybierających się w podróż po północnych regionach Zjednoczonego Królestwa ostrzega się przed niepogodą. Na morzu spodziewany jest bardzo silny sztorm. Fale na zachód od wybrzeży Irlandii mogą mieć wysokość ponad 15 metrów.


  ORKAN ULRYKTVN 24/X-News

  Mocniej powieje także w Polsce
  Jednak nie tylko na Wyspach będzie mocno wiać i padać. Czeka to na początku tygodnia również mieszkańców wybrzeży Francji, Niemiec, krajów Beneluksu i Skandynawii. Tam wiatr nie powinien być aż tak groźny, ale trzeba się liczyć z możliwością odwołań lub opóźnień w żegludze morskiej.

  Również w Polsce niż Ulryk da się we znaki, ale na szczęście nie spodziewamy się wichur. W poniedziałek (23.02) mocniej powieje na zachodzie, północy iw centrum kraju, ale porywy nie powinny przekraczać 50-60 km/h i nie będą stanowić zagrożenia. Mogą jednak potęgować uczucie przeszywającego chłodu, zwłaszcza, że na zachodzie kraju spodziewamy się umiarkowanie silnych opadów deszczu.

  Temperatura odczuwalna może być przez to nawet o ponad 5 stopni niższa od wskazań termometrów, a te będą imponujące, jak na ostatnią dekadę lutego, bo ujrzymy nawet 8-12 stopni C. Wcześniejsze prognozy wskazywały, że Ulryk może nam znacznie poważniej popsuć pogodę, ale tak się nie stanie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama