T-Mobile Ekstraklasa: Piast Gliwice - PGE GKS Bełchatów 3:1 [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Ławrywaniec/Polskapresse
Bardzo ciekawy mecz, trzymający do końca w napięciu, stoczyli piłkarze PGE GKS Bełchatów z Piastem w Gliwicach. Ale przegrali...

Pierwsze ważne dla losów meczu wydarzenie miało miejsce w 13 minucie. Dośrodkował Michał Mak, a z bliska na bramkę Piasta strzelił Arkadiusz Piech. Piłka wpadła do siatki. Wnikliwi obserwatorzy uznali, że to był gol ze spalonego, ponoć przyspał sędzia asystent i nie zauważył przewinienia.

Sędzia zemścił się na drużynie Bełchatowa w 23 minucie. Za faul wyrzucił po czerwonej kartce Błażeja Telichowskiego. Bełchatowianie musieli bronić się w dziesiątkę.

Bliski wyrównania był Kamil Wilczek, ale na szczęście dla naszej drużyny w 45 minucie po strzale głową trafił piłką w słupek.

Wszyscy obserwatorzy spotkania byli pod wrażeniem poziomu gry obu drużyn. To była naprawdę piłka nożna na najwyższym poziomie. Nikt na trybunach się nie nudził. To był bardzo dobry mecz!

Kamil Wilczek, który w 45 minucie trafił w słupek, miał więcej szczęścia i dokładności trzy minuty po przerwie. Po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego z prawej strony, Kamil Wilczek doprowadził do wyrównania.

W 58 minucie meczu piłkarze PGE GKS Bełchatów stracili drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkarz Emilijus Zubas wybił piłkę wprost pod nogi Gerarda Badii, który uzyskał drugą bramkę w tym meczu dla Piasta.

Bełchatowianie starali się o zmianę rezultatu, ale nic z tego nie wyszło. Na osiem minut przed końcem meczu Tomasz Podgórski strzelił trzeciego gola dla Piasta.

Marzenia o wygranej w Gliwicach pękły jak bańka mydlana. Marzenia o pierwszej ósemce też pękają...

Tydzień temu w walce o ósemkę wyprzedziło nas Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w poniedziałek wyprzedził nas Piast Gliwice.

Mimo wszystko kibicujmy bełchatowianom. Trwa sprzedaż biletów na pojedynek PGE GKS Bełchatów z trzynastokrotnym mistrzem Polski, Wisłą Kraków. O tym, czy Mamut pokona Smoka Wawelskiego przekonamy się w sobotę 28 lutego. Tego nie można przegapić! Drugi w nowym roku mecz "Brunatnych" na własnym stadionie rozpocznie się o godz. 15.30. Konfrontacja z Wisłą będzie okazją do rewanżu za sierpniowy mecz, kiedy na wyjeździe "Brunatni" przegrali 0:1.

Piast Gliwice - PGE GKS Bełchatów 3:1 (0:1)

Gole: 0:1 - Arkadiusz Piech (13), 1:1 - Kamil Wilczek (48), 2:1 - Gerard Badia (58), 3:1 - Tomasz Podgórski (82)
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Piast: Szmatuła - Klepczyński (46, Szeliga), Hebert, OsyraI, Moskwik - Podgórski, Martinez, Vassiljev, Jurado (64, Żivec), Badia (79, Murawski) - Wilczek. Trener: Angel Perez Garcia.

PGE GKS: Zubas - Witasik, Baranowski, TelichowskiI23, Mojta - Michał Mak, Baran (73, Olszar), Komołow, Wacławczyk (33, RachwałI), Małkowski (73, Wroński) - Piech. Trener: Kamil Kiereś.