Adam Jarubas przybywa do Łodzi. Pozostali na razie się nie...

  Adam Jarubas przybywa do Łodzi. Pozostali na razie się nie narzucają...

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W marcu do Łodzi przyjedzie Adam Jarubas, kandydat PSL na prezydenta RP. Inni kandydaci na razie się do Łodzi nie pchają...
  Adam Jarubas, kandydat PSL na prezydenta RP

  Adam Jarubas, kandydat PSL na prezydenta RP ©Andrzej Szkocki

  Adam Jarubas w Łodzi pojawić ma się 12 marca. To będzie pierwsza w kampanii wizyta kandydata PSL na prezydenta RP, ale bardzo prawdopodobne, że nie ostatnia i nie najważniejsza, bo nieoficjalnie wiadomo, że politycy PSL w woj. łódzkim pracują nad tym, by przed świętami wielkanocnymi w Łodzi zorganizować Jarubasowi konwencję programową.

  Od połowy stycznia spośród kandydatów na prezydenta RP w Łodzi pojawiła się już większość stawki. Był kandydat PiS, eurodeputowany Andrzej Duda, Janusz Palikot pojawił się tu już dwukrotnie, w zeszłym tygodniu zaś wtorkowe popołudnie i wieczór spędził w Łodzi prezydent Bronisław Komorowski. Szef jego sztabu w regionie łódzkim, czyli Łukasz Kucharski, powiada, że prezydent zapewne jeszcze Łódź i region odwiedzi, ale nie wiadomo kiedy.

  W 2010 r. Komorowski swoją kampanię przed drugą turą wyborów kończył w Łowiczu.

  Przed tygodniem w Łodzi Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD, zapowiadał, że kandydatka tej partii na prezydenta, czyli dr Magdalena Ogórek (trzecia w sondażach) objedzie wszystkie polskie województwa. Ale wciąż nie wiadomo, kiedy konkretnie pojawi się w Łodzi, poza wstępnymi zapowiedziami Leszka Millera, że będzie to przełom lutego i marca.

  Podobnie jest z Januszem Korwin-Mikkem. Jacek Dobiesz, szef partii KORWiN w woj. łódzkim mówi, że wizyta nie może kolidować z obowiązkami ich kandydata jako europosła, natomiast on sam chciałby, by Łódź była gdzieś na finiszu kampanii, najlepiej pod koniec kwietnia.

  Wybory odbędą się 10 maja, ewentualna druga tura dwa tygodnie później.

  Ze startu wycofał się Ryszard Kalisz, natomiast start ogłosiła ostatnio wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka. Startuje także muzyk rockowy Paweł Kukiz, Anna Grodzka (Zieloni), Marian Kowalski (Ruch Narodowy) i Waldemar Deska (Partia Libertariańska).

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prezydent a Naród

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Konstytucja, artykuł 126:
  1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest NAJWYŻSZYM PRZEDSTAWICIELEM Rzeczypospolitej Polskiej i GWARANTEM ciągłości władzy państwowej.
  Konstytucja, artykuł 4:
  1)...rozwiń całość

  Konstytucja, artykuł 126:
  1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jest NAJWYŻSZYM PRZEDSTAWICIELEM Rzeczypospolitej Polskiej i GWARANTEM ciągłości władzy państwowej.
  Konstytucja, artykuł 4:
  1) Władza ZWIERZCHNIA w Rzeczypospolitej Polskiej NALEŻY do Narodu.
  Te dwa artykuły się uzupełniają, nie wykluczają. Który z kandydatów rozumie różnicę? zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo