John Lennon był despotą dla swego syna, zdradzał żonę i brał...

  John Lennon był despotą dla swego syna, zdradzał żonę i brał narkotyki

  Simon de Bruxelles

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kiedy w ubiegłym roku zmarła Dorothy Jarlett, była gospodyni domowa w domu Johna Lennona w Weybridge w Surrey, wiedzieli o tym tylko jej najbliżsi. Niewielu wiedziało, że była ona osobą bardzo bliską artyście. Nazywał ją ciocią Dot. Ale najciekawsze było to, co znaleziono w jej domu. Z pozostawionego przez nią pięciostronicowego dokumentu wyłania się obraz muzyka jako człowieka nadużywającego narkotyków, oszukującego żonę i despotycznego w stosunku do syna.


  Dokument powstał w 1968 r., a więc w czasie, gdy beatlesi znajdowali się u szczytu sławy. W tym samym okresie rozpadło się małżeństwo Lennona z jego pierwszą żoną Cynthią.

  Czytaj także: Olivia Harrison: Wciąż czuję obecność George'a

  Dotąd nic nie wiedziano o istnieniu tego spisanego zeznania. Sporządzili je prawnicy działający w imieniu Cynthii. Z jego lektury wyłania się ponury obraz Lennona jako człowieka o zmiennych nastrojach, agresywnym zachowaniu wobec synka Juliana i biorącego coraz więcej narkotyków. Z tego dokumentu dowiadujemy się również o licznych napięciach, które pojawiły się między małżonkami, gdy Lennon nawiązał romans z Yoko Ono. O takim zachowaniu artysty wspomina we wspomnianym dokumencie Dorothy Jarlett.

  Opisuje ona na przykład, jak to pewnego dnia zastała swojego pryncypała w łóżku z Yoko Ono. Cynthia przebywała w tym czasie w ich domu letniskowym. Zdaniem gosposi Lennona w ogóle nie interesowała rola ojca jako autorytetu. Potrafił za złe zachowanie wymierzać klapsy urodzonemu w 1963 r. Julianowi.

  Szkic tego niecodziennego dokumentu sporządzono z całym majestatem w londyńskiej kancelarii prawniczej Herbert Oppneheimer, Nathan & Vandyk, po czym razem z kopią przekazano go Jarlett w celu ostatecznej akceptacji. Ta po wprowadzeniu swoich poprawek kopię zatrzymała.

  W czasie rozprawy rozwodowej Lennon zgodził się wypłacić Cynthii 100 tys. funtów szterlingów i powierzył jej opiekę na dzieckiem. Szkic, który tak wiele mówi o Lennonie, znaleziono wśród sterty rzeczy osobistych zmarłej gospodyni. 24 marca tego roku zostanie on wystawiony na aukcji w domu aukcyjnym Omega Auctions w Warrington w Cheshire. Szacunki co do możliwej ceny za ten szkic są różne, wymienia sie najczęściej dolną granicę pięć tysięcy funtów. Możliwe jednak, że z uwagi na zainteresowanie osobą Johna Lennona, zyska on wyższą cenę.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UWAGA

   IWA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

   CO Z TEGO ZEBY ARTYSTA JAK ZDRADZAL ZONE I Z TAMTA SIE POEPIRZYL TO NIEWYBACZALNE BARDZO DOBRZE ZE GO KTOS ZASTRZEKLIL TAKA SPRAWIDLIWOCSC DZIEJOWA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajnie się pisze takie paszkwile pod pseudonimem??

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 14

   Swoją drogą pejsiastym i walącym czosnkiem na odleglość??
   Co ci żydku nie pasuje, przesłanie utworu "Imagine"?
   Jechać po artyście z takimi "problemami".. człowieku ja bym chciał żeby rodziny...rozwiń całość

   Swoją drogą pejsiastym i walącym czosnkiem na odleglość??
   Co ci żydku nie pasuje, przesłanie utworu "Imagine"?
   Jechać po artyście z takimi "problemami".. człowieku ja bym chciał żeby rodziny miały tylko takie problemy. Ploteczki sprzątaczki na wokande, obrzucić g***m bo nuż uda się na tym zarobić aj waj.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama