Reżyser "Idy" już w Polsce. Spacerował po lotnisku z Oscarem

  Reżyser "Idy" już w Polsce. Spacerował po lotnisku z Oscarem

  łk

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W środę (25 lutego) do Polski wrócił Piotr Dzięcioł, prezes studia Opus Film i producentka "Idy", Ewa Puszczyńska. Od ekipy oddzielił się w Amsterdamie Paweł Pawlikowski. Po jednodniowej wizycie w Londynie u swych dzieci, reżyser, który większość życia spędził w Wielkiej Brytanii, jest już w Polsce. Zdecydował się zamieszkać w ojczyźnie.

  Jak informuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich (na portalu www.portalfilmowy.pl), Pawlikowski pojawił się na warszawskim lotnisku Okęcie trzymając w ręku statuetkę Oscara.
  Reżyser przyznał że zarzuty o antypolskości i antysemityzmie jego filmu dotarły do Stanów Zjednoczonych, gdzie wywołały zdziwienie. Przyznał też, że oba zarzuty wzajemnie się wykluczają, a zatem znoszą się. Reżyser potwierdził, że następny film też zamierza nakręcić w Polsce. A tylko w Europie możliwe jest robienie kina artystycznego, dlatego nie zamierza nakręcić filmu w Hollywood.

  W rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" krytyk filmowy i teatralny, a także wykładowca łódzkiej Szkoły Filmowej, Łukasz Maciejewski, zdradził, że Pawlikowski odmówił już pracy przy wysoko budżetowym w rodzaju "House of Cards" serialu dla stacji HBO. Mówił też, że nowy film Pawlikowski najpewniej także nakręci w łódzkim studiu Opus Film Piotra Dzięcioła.

  Jak relacjonuje Marcin Zawiśliński na portalu SFP, reżyser przyznał, że nowy film nie będzie filmem o współczesnej Polsce, bo nie ma na nią haka i dopiero teraz uświadomił sobie, że mimo iż ponownie tu mieszka, to nie końca ją rozumie.

  "Oscar daje mi więcej siły do robienia następnych projektów, ale nadal będę się borykał ze swoimi twórczymi problemami" - przyznał na lotnisku Paweł Pawlikowski.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A zmian nie widać

   Pawełek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Film IDA jest na czasie. Wszyscy o nim mówią. Jedni dobrze, inni źle. Zastanawiam się, czym lansować się będzie i czym zajmować się będzie p. dyrektor Bomanowska, jak lada moment o IDZIE przestanie...rozwiń całość

   Film IDA jest na czasie. Wszyscy o nim mówią. Jedni dobrze, inni źle. Zastanawiam się, czym lansować się będzie i czym zajmować się będzie p. dyrektor Bomanowska, jak lada moment o IDZIE przestanie się mówić. Pomysłów - pusta głowa. Muzeum jak na razie przypomina magazyn zamknięty na patyk. Nic się tu nie dzieje. Jest gorzej jak było. A co ze stroną internetową, tak krytykowaną przez dyrekcję? Czyżby czasu nie było??? Zarobiona jestem....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama