Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

600 chirurgów z całej Polski szkoli się w Łodzi [ZDJĘCIA]

Joanna Barczykowska
Grzegorz Gałasiński
Metody chirurgicznego leczenia klatki piersiowej, tętnic, żył i naczyń, a także sposoby leczenia przepukliny brzusznej, chorób jelita grubego, przełyku, trudnych zakażeń czy ran. Te i inne nowości ma szansę poznać 600 chirurgów z całej Polski, którzy w weekend przyjechali na szkolenie i wykłady do Łodzi.

Konferencję pt. "Co nowego w chirurgii?" już po raz szósty zorganizowała klinika chirurgii ogólnej i kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którą kieruje znany chirurg prof. Adam Dziki. Dwudniowa konferencja odbyła się w Centrum Dydaktycznym. To dla lekarzy, zarówno tych młodych, jak i doświadczonych, jedyna okazja, by w jeden weekend poznać nowości w wielu dziedzinach chirurgii i później wprowadzić je w swoich szpitalach w całej Polsce.

- Wciąż pojawiają się nowe badania na temat zastosowania leków, wyników leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w medycynie, czy zminimalizowania ryzyka powikłań. Chirurdzy powinni na bieżąco śledzić literaturę fachową, bo jest to bardzo rozwojowa dziedzina. Trudno być jednak na bieżąco z wszystkimi zagadnieniami, dlatego warto przyjeżdżać na konferencje, takie jak ta, organizowana przez Uniwersytet Medyczny. W ciągu dwóch dni chirurdzy ze szpitali w całej Polsce poznają nowości w leczeniu chirurgicznym raka piersi, jelita grubego, wątroby, trzustki, wyrostka, żołądka, a nawet żył, tętnic - mówi prof. Adam Dziki, kierownik kliniki chirurgii ogólnej i kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która zorganizowała konferencję. - Do wygłoszenia wykładów zapraszam zawsze najwybitniejszych polskich specjalistów, autorytety w poszczególnych dziedzinach zabiegowych. Młodzi chirurdzy nie muszą jeździć po całej Polsce, żeby wysłuchać najlepszych specjalistów w tych dziedzinach, tylko oni przyjeżdżają do nich.

Wykłady prowadzili specjaliści ze szpitali z całego kraju. Nie zabrakło też łódzkich medyków. O wynikach leczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod w chirurgii endokrynologicznej mówił prof. Krzysztof Kuzdak ze szpitala im. Kopernika, a na temat raka piersi prof. Arkadiusz Jeziorski z Regionalnego Ośrodka Onkologicznego. Prof. Wojciech Gaszyński ze szpitala im. Barlickiego podzielił się wiedzą na temat osiągnięć w intensywnej terapii, a organizator konferencji prof. Adam Dziki wygłosił wykład na temat chirurgicznego leczenia chorób jelita grubego.

Część nowoczesnych metod, o których specjaliści mówią podczas konferencji może zostać wdrożona w szpitalach w województwie łódzkim.

- W gronie 600 chirurgów, którzy uczestniczyli w konferencji, było też wielu lekarzy z woj. łódzkiego. Podczas konferencji poznali najnowsze wyniki badań na temat leczenia, które mogą wykorzystywać w swojej pracy - mówi prof. Dziki.

Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki