Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały z Aluprofem Bielsko-Biała

Krzysztof Szymczak / archiwum
W ostatniej kolejce fazy zasadniczej OrlenLigi siatkarki Budowlanych Łódź wygrały z Aluprofem w Bielsku-Białej 3:1!

W pierwszym secie w Bielsku-Białej wszystko przebiegało planowo. Gospodynie prowadziły 8:3, 16:12 i 21:20. W końcówce świetnie zagrały jednak łodzianki i po 26 minutach wygrały do 23.

Drugi set. Po ciosie w pierwszym secie gospodynie grają źle, a łodzianki nabrały powietrza. Prowadzą 8:6, jednak późniejszą fazę przegrywają 7:10. Nie potrafią opanować nerwów i przegrywają seta do 19.

W trzecim secie dziewczęta z Łodzi znów osiągają podobną przewagę 8:6, ale tym razem, ku uciesze łódzkich kibiców i prezesa Budowlanych Marcina Chudzika, łodzianki utrzymują przewagę. Prowadzą: 16:14, 21:18 i wygrywają seta do 21.

Łódzkie siatkarki nie chciały zadowolić się pewnym punktem i postanowiły powalczyć o całą pulę. Miały już dosyć szczęśliwych, ale wyczerpujących tie-breaków. Od początku seta łodzianki zabrały się do porządnej roboty. Prowadziły 8:4, 16:12, 21:18. Gospodynie z Bielska-Białej nie miały tego dnia szans z Budowlanymi. Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały seta do 23 i mecz 3:1.

Mecz trwał 108 minut. Imponujący jest dorobek punktowi Sylwi Pyci, Sanji Popović, Gabrieli Polańskiej i Doroty Ściurki. Fajny mecz zaliczyła Martyna Grajber. Zasłużenie natomiast Magdalena Śliwa została MVP meczu.

Teraz czas na I rundą play-off. Budowlani Łódź 18 marca w Atlas Arenie grają z PGE Atomem Trefl. 21 i ewentualnie 22 marca są mecze w Sopocie. Gramy do dwóch zwycięstw. Wcześniej, 7 marca, łodzianki grają w Muszynie o awans do finału Pucharu Polski.

Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 25:19, 21:25, 23:25)

Aluprof: Helena Horka 26, Małgorzata Lis 6, Lucie Muhlsteinova 5, Aleksandra Trojan 1, Heike Beier 7, Koleta Łyszkiewicz 12, Mariola Wojtowicz (l) oraz Sylwia Pelc 4, Natalia Strózik 1, Dorota Wilk. Trener: Leszek Rus.

Budowlani: Magdalena Śliwa 2, Gabriela Polańska 14, Dorota Ściurka 12, Sanja Popović 15, Sylwia Pycia 18, Ewelina Sieczka 8, Valerie Courtois (l) oraz Natalia Skrzypkowska, Martyna Grajber 8, Aleksandra Sikorska 1. Trener: Błażej Krzyształowicz.