Oszust zatrzymany w Łodzi. Wyłudził ponad milion złotych....

  Oszust zatrzymany w Łodzi. Wyłudził ponad milion złotych. Kilkanaście lat ukrywał się przed policją

  mek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Oszust zatrzymany w Łodzi. Wyłudził ponad milion złotych. Kilkanaście lat ukrywał się przed policją
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Mariusz Kapala/archiwum Polskapresse

  Wyłudził ponad milion złotych ludzi, którzy wstawili auta do jego komisów. Ukrywał się od 1998 roku. Wreszcie wpadł w ręce policji. 48-letni mężczyzna został zatrzymany na Bałutach. Nie krył zaskoczenia na widok policjantów.
  Choć grupa przestępcza, którą kierował 48-latek działała tylko przez dziewięć miesięcy 1998 roku (od stycznia do września), jej członkowie wyłudzili ponad milion złotych od co najmniej 102 osób.

  - 48-latek wraz ze swoim wspólnikiem, z którym prowadził w Łodzi komisy samochodowe, przyjmował auta z fałszywym zapewnieniem o sprzedaży a następnie po transakcjach nie przekazywał należności pierwotnym właścicielom - informuje podinsp. Joanna Kącka z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

  Jednak nie była to jedyna przestępcza działalność grupy. Przestępcy wyłudzali również kredyty na zakup samochodów. Dokonywali tego fałszując i poświadczając nieprawdę w dokumentach o zatrudnieniu i wysokości zarobków. W ten sposób zawarli umowy na zakup 18 pojazdów na kwotę 423 tys. zł.

  - Bezpośrednio po ujawnieniu procederu zatrzymanych zostało kilkanaście osób - informuje podinsp. Kącka. - Oskarżeni zostali już osądzeni. Nieposiadający zameldowania 48-latek, w czasie kiedy jego wspólnicy odbywali wyroki, ukrywał się. Policjanci jednak cały czas pamiętali o poszukiwanym listem gończym oszuście.

  Ślady mężczyzny prowadziły do Szczecina, 48-latek został jednak zatrzymany 26 lutego na łódzkich Bałutach, w mieszkaniu konkubiny.

  - Był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu - relacjonuje Joanna Kącka. - Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Łodzi, 4 marca 2015 roku sąd tymczasowo aresztował go na najbliższe trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Wyłudził ponad milion złotych ludzi"

   Topik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   hmmm.... czy ja też jestem złoty ludź??? A wy, czy też jesteście złoci? Redaktor pewnie zna takich.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama