Origami w kawiarni Daleko Blisko: "Dzięki tej sztuce każdy...

  Origami w kawiarni Daleko Blisko: "Dzięki tej sztuce każdy może poczuć się artystą" [ZDJĘCIA]

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Origami w kawiarni Daleko Blisko: "Dzięki tej sztuce każdy może poczuć się artystą" [ZDJĘCIA]
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Sesję składania papierowych żurawi zorganizowały w sobotę (7 marca) kawiarnia podróżnicza Daleko Blisko i Polskie Centrum Origami. Wzięło w niej udział kilkanaście osób.
  Składania żurawi uczyła Grażyna Karasińska-Kraszkiewicz z łódzkiego oddziału PTC.

  - Składanie origami nie jest trudne. A chociaż powtarza się wymyślone przez innych wzory, dzięki tej sztuce każdy może poczuć się artystą – tłumaczyła.

  Żurawie wykonywano ze starych map. Kto wykonał większą ilość mógł wymienić je na bezpłatną kawę lub herbatę. Po weekendzie będą ozdabiać sufit kawiarni.


  - To najlepsza rozrywka jaką miałem w tym tygodniu. Leciałem samolotem, skakałem ze spadochronu, ale składanie żurawi jest lepsze – zapewniał pan Marcin, jeden z uczestników zajęć.

  Żurawie można składać jeszcze w niedzielę (8 marca) w kawiarni Daleko Blisko w OFF Piotrkowska przy ul. Piotrkowskiej 138/140 w godz. 12-14. Wstęp wolny.

  W regionie łódzkim członkami Polskiego Towarzystwa Origami jest około 40 miłośników miłośników składania papieru. Większość to nauczyciele lub terapeuci. Najbliższe otwarte spotkanie odbędzie się 18 marca o godz. 17 w przedszkolu Papierowy Wiatraczek przy ul. Wapiennej 21A.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama