Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości w Łodzi:...

  Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości w Łodzi: monety, pocztówki i XVIII-wieczny karabin

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości w Łodzi: monety, pocztówki i XVIII-wieczny karabin
  1/42
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  XXVII Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwości trwa przez weekend (7-8 marca) w łódzkiej małej hali Expo. Można na niej kupić najróżniejsze starocie i rzeczy poszukiwane przez zbieraczy.
  W hali przy ul. Stefanowskiego 30 swoje zbiory prezentuje ponad setka wystawców. Można kupić monety, pocztówki, medale, zegary, meble i wiele innych przedmiotów.

  Pan Dariusz Kmiotek z Dąbrowy Górniczej przywiózł m.in. pocztówki upamiętniające pielgrzymki Jana Pawła II, kapsle od piwa, a także kolekcję małych buteleczek z alkoholami.

  - Niektóre mają po 40 lat więc nie radziłbym ich pić – mówi. - Dziś jeszcze nikt żadnej nie kupił, ale na poprzedniej giełdzie sprzedałem jednorazowo 800 sztuk – mówi.

  Jak zwykle nie zabrakło unikatów. Można było m.in. obejrzeć samochód marki Studebaker wyprodukowany między rokiem 1916 a 1923.

  Natomiast pan Krzysztof Stremel przyjechał na giełdę z XVIII-wiecznym karabinem składanym w Egipcie. Chciał go sprzedać za 1300 zł.

  - Zamek jest hiszpański, wtedy nie potrafili tam jeszcze robić całych karabinów – mówi właściciel. - Jest w rodzinie od dawna, mam nadzieję, że ktoś go kupi – dodaje.

  Targi można zwiedzać jeszcze dziś w godz. 10-16. Bilet normalny kosztuje 9 zł, ulgowy 5 zł.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama