Więźniowie z Aresztu Śledczego w Piotrkowie idą do pracy....

  Więźniowie z Aresztu Śledczego w Piotrkowie idą do pracy. Wiosną oczyszczą drogi i zalew

  Aleksandra Tyczyńska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Służba Więzienna

  Odsiadka nie musi polegać tylko na wylegiwaniu się na pryczy, a że Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim chętnie wysyła osadzonych do pracy, samorządy skwapliwie korzystają z darmowej siły roboczej.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Służba Więzienna

  W tym roku dyrekcja aresztu rozszerzyła współpracę z piotrkowskim starostwem. Więźniowie już niebawem zajmą się wycinaniem krzaków, porządkowaniem pasów drogowych, wykaszaniem rowów odwadniających i malowaniem barierek przy drogach powiatowych.

  - Na razie ustaliliśmy, że do tych prac skierujemy pięciu osadzonych - mówi por. Jakub Białkowski, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie. - Chętnie wysłalibyśmy więcej, ale mamy coraz mniej osób, które kwalifikują się do pracy na zewnątrz.


  Do prac na rzecz samorządów i instytucji kierowani są najczęściej osadzeni z wyrokami za lżejsze przestępstwa lub tacy, którzy kończą odbywanie kary, a już sprawdzili się, pracując w areszcie. Takie prace wykonywane są w ramach programu resocjalizacyjnego.

  Ponadto do 90 godzin w ciągu miesiąca więzień może pracować bez wynagrodzenia. Za to może pomóc mu to w ubieganiu się o przedterminowe zwolnienie. Samorządy najczęściej organizują jedynie dowóz i ewentuwalnie posiłek regeneracyjny.

  Z pracy więźniów samorząd powiatu piotrkowskiego korzysta nie pierwszy raz.

  - Sprawdzili się już przy pracach remontowo-budowlanych, jakie wykonują w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu, a także przy pielęgnacji i porządkowaniu zabytkowego parku przy wolborskiej szkole - mówi Aneta Stępień, asystent prasowy piotrkowskiego starosty.

  Na stałe już też Areszt Śledczy w Piotrkowie współpracuje z samorządem Piotrkowa. Tu, najczęściej w okresie wakacyjnym, tak jak to było w ubiegłym roku, więźniowie pomagają przy pracach porządkowo-remontowych prowadzonych na terenie placówek oświatowych.

  W tym roku także kontynuowana będzie współpraca z samorządem gmin Drużbice i Moszczenica oraz Wolbórz i Sulejów. Na terenie tych dwóch ostatnich leży Zalew Sulejowski.

  Więźniowie przysłani z piotrkowskiego aresztu, a głównie z oddziału zewnętrznego w Goleszach, w okresie wakacyjnym porządkują to, co zostawiają po sobie wypoczywający nad Zalewem Sulejowskim.

  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Polecamy

  Akcja

  Akcja "Dzieci Dzieciom" w Galerii Łódzkiej - zakończona! [VIDEO]

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Człowiek Roku 2017. Trwa głosowanie!

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza Historia - prenumerata cyfrowa z książką w prezencie [SPRAWDŹ]

  Nasza akcja charytatywna

  Nasza akcja charytatywna