Ważne
  Jeremy Clarkson zawieszony przez BBC. "Top Gear" nie...

  Jeremy Clarkson zawieszony przez BBC. "Top Gear" nie zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  We wtorek zarząd brytyjskiej telewizji BBC ogłosił, że prowadzący popularny program "Top Gear", Jeremy Clarkson, został zawieszony. Powodem ma być "kłótnia" popularnego dziennikarza motoryzacyjnego z producentem.
  - Pozostali prowadzący pozostają w programie. "Top Gear" nie zostanie wyemitowane w tę niedzielę - ogłosiła stacja BBC w krótkim oświadczeniu. Wynika z niego, że 54 letni Jeremy Clarkson został zawieszony z powodu kłótni z producentem, szczegółów jednak nie poddano.

  GWIAZDA PROGRAMU "TOP GEAR" OSKARŻONA O RASIZM. JEREMY CLARKSON: JA TYLKO MAMROTAŁEM...


  Przedstawiciel stacji powiedział, że w sprawie Clarksona prowadzone jest obecnie śledztwo i na razie nic więcej nie może powiedzieć.

  Jak podaje BBC, Jeremy Clarkson, który słynie z kontrowersyjnych i niepoprawnych politycznie wypowiedzi, w maju dostał od producentów "ostatnie ostrzeżenie". Podczas kręcenia jednego z odcinków, dziennikarz powiedział przed kamerą rasistowski komentarz. Według Clarksona, władze BBC stwierdziły, że "zostanie zwolniony, jeśli jeszcze kiedyś wygłosi na antenie obraźliwą uwagę".

  W ostatnim czasie Jeremy Clarkson wywołał kontrowersję między innymi podczas odcinka "Top Gear" kręconego w Argentynie. Argentyńczycy byli oburzeni z powodu użytego w odcinku porshe z tablicą rejestracyjną H982 FKL, które według nich odwoływało się do przegranej kraju w wojnie o Falklandy, prowadzonej z Wielką Brytanią w 1982 roku.

  W zeszłym roku program otrzymał falę skarg z powodu użycia przez dziennikarza obraźliwego dla Azjatów określenia "slope" - podaje BBC.

  Sytuacji nie skomentował sam Clarkson, jednak w lutym na Twitterze zamieścił on dwuznaczny post, w którym "poszukiwał" nowego prezentera "Top Gear". - Chętny powinien być w średnim wieku, źle się ubierać, być pedantyczny i nie spóźniać się do pracy - napisał dziennikarz.

  Jeremy Clarkson prowadził popularny, także poza Wielką Brytanią, program od 2002 roku. Jako współprowadzący towarzyszyli mu Richard Hammond i James May.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama