Janusz Korwin-Mikke: Andrzej Duda to pachołek Unii. Zdradził...

  Janusz Korwin-Mikke: Andrzej Duda to pachołek Unii. Zdradził ideę suwerenności Polski [VIDEO]

  WR/AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Janusz Korwin-Mikke

  Janusz Korwin-Mikke ©Piotr Smolinski

  [WYBORY PREZYDENCKIE 2015] - Przedstawiciele PiS-u ubrali się w szaty obrońców suwerenności Polski, patriotów itd. Zawsze mówiłem, że to są pachołki Unii Europejskiej, tylko udają, żeby ludzi nabrać – mówił europoseł Janusz Korwin-Mikke na konferencji pod siedzibą MON. Co jeszcze powiedział kandydat partii KORWiN na prezydenta?
  Janusz Korwin-Mikke

  Janusz Korwin-Mikke ©Piotr Smolinski  W środę pod Ministerstwem Obrony Narodowej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa europosła Janusza Korwin-Mikkego, kandydata Partii KORWiN na prezydenta RP, oraz Konrada Berkowicza – rzecznika prasowego kampanii jego prezydenckiej. Podczas konferencji poruszony został temat unijnej armii.


  - Przedstawiciele PiS-u ubrali się w szaty obrońców suwerenności Polski, patriotów itd – rozpoczął europoseł Janusz Korwin-Mikke. - Zawsze mówiłem, że to są pachołki Unii, tylko udają, żeby ludzi nabrać. 3 lata temu Jarosław Kaczyński powiedział, że domaga się silnej armii europejskiej, nie podtrzymywał tego tematu, myślałem, że może chce to ukrywać. Ale pan Andrzej Duda oświadczył publicznie, że jest za wspólną armią europejską.

  Janusz Korwin-Mikke nazwał Dudę "zdrajcą idei suwerenność Polski".

  - Powiedzmy jasno - Polska ma dużą autonomię w Unii Europejskiej. Państwa, które mają armię, mają też autonomię, bo Unia armii nie ma - wyjaśniał Mikke - W momencie, w którym UE będzie miała armię, skończy się autonomia, tak samo, jak skończyła się autonomia w Stanach Zjednoczonych, bo USA mają armię, a Teksas czy Minnesota jej nie mają.

  - Silna armia europejska w rękach nieodpowiedzialnych ludzi, którzy rządzą w tej chwili Unią Europejską, jest rzeczą niesłychanie niebezpieczną - stwierdził - Utworzeniu silnej armii europejskiej należy się przeciwstawiać, nie tylko w interesie Polski, ale w interesie całego świata.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama