Jeremy Clarkson może się już więcej nie podnieść

  Jeremy Clarkson może się już więcej nie podnieść

  ''The Times''

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jeremy Clarkson może się już więcej nie podnieść
  Trudno określić, jak poważny charakter miała awantura, która była przyczyną działania BBC. W każdym razie stacja ogłosiła, że nie wyemituje ostatnich trzech odcinków "Top Gear", kultowego programu o samochodach i facetach, a prowadzący Jeremy Clarkson zostaje zawieszony. Jeśli się okaże, że głodny Clarkson uderzył producenta, bo nie było obiadu, to nic go nie obroni.
  Jeremy Clarkson może się już więcej nie podnieść
  Publiczną petycję o jego przywrócenie podpisało 400 tys. osób, ale to może nie wystarczyć. Byłaby to wielka szkoda. Jest czymś niezwykłym, że trzech mężczyzn w średnim wieku rozmawiających o samochodach może stworzyć tak atrakcyjny program. Sekretem sukcesu "Top Gear" jest to, że oni nie rozmawiają o samochodach.
  To jedynie pretekst. Prawdziwym tematem jest męska przyjaźń. To program realizowany na przekór modom, a jego prezenterzy są zakochani w samochodach, które nie są jego prawdziwym tematem. Odcinek, w którym Clarkson i James May witają z powrotem swojego kolegę, współprezentera Richarda Hammonda, po przerwie spowodowanej wypadkiem, był arcydziełem niemożliwej do wysłowienia męskiej przyjaźni.

  JEREMY CLARKSON ZAWIESZONY PRZEZ BBC. CZY STACJA ULEGNIE PRESJI WIELBICIELI "TOP GEAR"?


  Bywało, że postawy przejawiane w "Top Gear" nie spełniały norm grzeczności, nie mówiąc o standardach publicznego nadawcy. W lipcu ubiegłego roku brytyjski organ regulujący media Ofcom orzekł, że odcinek nakręcony w Birmie, w którym Jeremy Clarkson użył rasistowskiego określenia, złamał reguły obowiązujące nadawców. W październiku ubiegłego roku zespół "Top Gear" został wygoniony z Argentyny, gdy zauważono, że porusza się samochodem, którego numery rejestracyjne (H982 FLK) nawiązują do wojny o Falklandy.

  Jeremy Clarkson miał już ostatnie ostrzeżenie. W przeszłości miał kłopoty za stwierdzeniem, że Meksykanie są "nieudolni", oraz przez użycie rasistowskiego określenia w dziecięcej rymowance. Być może skończyła się jego kariera w BBC, ale z pewnością jest osobą, w której życiu jest miejsce na drugi akt.

  JEREMY CLARKSON - NIEPOPRAWNY IDOL DZIECIAKÓW

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo