Utrudnienia dla pasażerów MPK. Od poniedziałku tramwaje...

  Utrudnienia dla pasażerów MPK. Od poniedziałku tramwaje znikną z Kopcińskiego i Śmigłego-Rydza

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Utrudnienia dla pasażerów MPK. Od poniedziałku tramwaje znikną z Kopcińskiego i Śmigłego-Rydza
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Maciej Stanik

  Tramwaje znikną od poniedziałku z ul. Kopcińskiego i al. Śmigłego-Rydza. Trasy zmieni pięć linii tramwajowych i jedna autobusowa.
  W poniedziałek rozpoczyna się kolejny etap robót na skrzyżowaniu marszałków. Tym razem wiąże się on z utrudnieniami wyłącznie dla pasażerów MPK. Potrwają one aż do września.

  - Wchodzimy w kolejny etap przebudowy "skrzyżowania marszałków". Polega on na przebudowie układu torowego w kierunku północ-południe, stąd konieczność wyłączenia od poniedziałku ruchu tramwajowego na ul. Kopcińskiego i al. Śmigłego-Rydza na odcinku od Przybyszewskiego do Narutowicza - mówi Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Dróg i Transportu. - Uruchomiona będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Postaramy się, by jej częstotliwość była jak największa.

  Trasy zmieni pięć linii tramwajowych, jedna zostanie zawieszona, a jedna dodatkowo uruchomiona.

  - Linie kursujące teraz ulicą Narutowicza, czyli 9 i 13 zostaną skrócone. Linia 9 ze Zdrowia i Konstantynowa ma kursować na pętlę Radiostacja, również linia 13 będzie jeździć z ul. Szczecińskiej na pętlę Radiostacja. Nie przewidujemy zmiany częstotliwości kursowania tych linii - mówi Marcin Odrowski z MPK. - Z kolei linia 4 zostanie skierowana z Helenówka na Koziny, w związku z czym zawieszeniu ulegnie linia 7. Natomiast linia 14 ma kursować z Dąbrowy przez ulice Dąbrowskiego, Rzgowską, pl. Niepodległości, Politechniki i Włókniarzy na Żabieniec.

  ZOBACZ TEŻ: Budowa Trasy W-Z. Od poniedziałku tramwaje i autobusy pojadą inaczej [MAPY]

  Od poniedziałku zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa nr 1. Jej trasa będzie się zaczynać na pętli Niższa/Śląska.

  - Dalej tramwaje pojadą przez ul. Śmigłego-Rydza i Przybyszewskiego, wjadą na trasę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego, a następnie ulicami Narutowicza, Kilińskiego i Wojska Polskiego dojadą na pętlę Strykowska - tłumaczy Marcin Odrowski. - Linia nr 1 ma kursować co 18 minut.

  Natomiast co 5 minut będzie kursować nowa linia autobusowa nr Z4, która również zostanie uruchomiona w poniedziałek.

  - Będzie ona kursować z Dąbrowy przez Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego i Jaracza, dojedzie na pl. Dąbrowskiego, a następnie będzie wracać przez ul. Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza - mówi Odrowski.

  W przypadku autobusów trasę zmieni tylko linia 57. Od poniedziałku będzie ona kursowała również Abramowskiego, Wigury i Orlą.

  - Ma to pozwolić na lepsze skomunikowanie z linią Z1 kursującą po ul. Kilińskiego i umożliwić lepsze przesiadanie się pasażerów. W tym celu powstaną wspólne przystanki - mówi Nita. - Natomiast zawieszeniu ulegnie linia autobusowa Z5, która w dużej części pokrywa się z linią 57.

  ZOBACZ TEŻ: Trasa W-Z. Na trzech skrzyżowaniach trwa budowa torowisk [ZDJĘCIA]

  Likwidacja tramwajów na Kopcińskiego i Śmigłego-Rydza pozwoli drogowcom rozpocząć w poniedziałek rozbiórkę torowiska.

  - Potem przebudowywane będą sieci podziemne, a następnie powstaną konstrukcje pod nowe torowisko i nowe jezdnie - mówi Nita. - Natomiast na dniach zostanie uruchomiony nowy prawoskręt z al. Śmigłego-Rydza w Piłsudskiego. Trwają już tam prace wykończeniowe.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prace wykończeniowe

   Canis Lupus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   "Natomiast na dniach zostanie uruchomiony nowy prawoskręt z al. Śmigłego-Rydza w Piłsudskiego. Trwają już tam prace wykończeniowe."
   Prace wykończeniowe... Chyba kierowców wykończają...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Quo vadis

   sklave

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

   W pogoni za nowymi kredytami władze Łodzi całkowicie się pogubiły i już z niczym i nikim się nie liczą. Nie kończą rozpoczętych inwestycji a już rozpoczynają następne i to takie na które mogą...rozwiń całość

   W pogoni za nowymi kredytami władze Łodzi całkowicie się pogubiły i już z niczym i nikim się nie liczą. Nie kończą rozpoczętych inwestycji a już rozpoczynają następne i to takie na które mogą jeszcze otrzymać dofinansowanie. Prowadzi to do paraliżu ruchu w mieście. W razie nawet niewielkiego pożaru czy innego nieszczęścia może to przerodzić się w wielki kataklizm.
   Miasto oparło się carowi. Nie poddało się Hitlerowi. Stalina przetrzymało. Zdanowskiej, nie..... przetrwało. Film: O Łodzi ten walczyk na sklave.manifo.com/foto-szopka-2zwiń

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama