Fundusze Europejskie: Nowe rozdanie. Asystenci sukcesu w...

  Fundusze Europejskie: Nowe rozdanie. Asystenci sukcesu w biznesie

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Fundusze Europejskie: Nowe rozdanie. Asystenci sukcesu w biznesie

  ©Grzegorz Gałasiński

  Masz pomysł i chcesz spróbować swoich sił w biznesie? Omów i przetestuj z nami swoje plany. Nie martw się wysokimi kosztami prowadzenia firmy ani skomplikowaną księgowością – tak może brzmieć uniwersalna reklama inkubatorów przedsiębiorczości, których rozległa sieć działa już w całym kraju.
  Fundusze Europejskie: Nowe rozdanie. Asystenci sukcesu w biznesie

  ©Grzegorz Gałasiński

  Inkubatory pomagają tym, którzy mają na rynku najmniejszą siłę przebicia, dysponują za to pomysłem, potencjałem i tworzą lub chcą tworzyć miejsca pracy w warunkach rynkowych. Powstawanie i funkcjonowanie inkubatorów przedsiębiorczości jest finansowane także z unijnego budżetu.

  Na czym polega wsparcie, które inkubatory oferują młodym firmom? To na początek pomoc w zakresie lokalu – nie tylko adresu pocztowego, jak wirtualne biura, ale dysponowanie pomieszczeniami wyposażonymi w pełną infrastrukturę.
  Możliwości korzystania z sal konferencyjnych, profesjonalne i legalne oprogramowanie biznesowe i sprzęt komputerowy, szybkie łącza internetowe, linie telefoniczne, sprzęt biurowy do wspólnego wykorzystania – to elementy nie do przecenienia na początku drogi biznesowej.

  Nie mniej ważna jest pomoc okołobiznesowa. Obsługa prawna, obsługa księgowa, w tym możliwości korzystania z programów fakturujących, doradztwo – biznesowe, IT, ale również w zakresie pozyskiwania funduszy to tylko przykłady możliwości, jakie daje uczestnictwo w inkubatorze.

  Można również skorzystać ze szkoleń biznesowych i indywidualnych porad mentoringowych na sesjach z praktykami. Przedsiębiorcy czerpią również z know-how wielu tysięcy firm, które same zaczynały prowadzenie biznesu w jednym z inkubatorów.

  Interesującym ułatwieniem jest możliwość dołączenia do inkubatora z własnym biznesem bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej, korzystając z osobowości prawnej inkubatora. Po okresie tzw. preinkubacji, kiedy często nie trzeba ponosić kosztów, m.in. ZUS, można nadal korzystać ze wsparcia – przedstawiciele inkubatora pomagają w założeniu prawdziwej firmy.

  Uczestnictwo w dużym inkubatorze z tradycjami to także wejście w środowisko dynamicznie rozwijających się firm i kontakty, które dzięki temu można nawiązać – a networking to jeden z kluczy do sukcesu w dzisiejszym biznesie. Dobrym pomysłem jest więc np. poszukiwanie kontrahentów właśnie spośród aktualnych lub byłych członków inkubatora.

  Uczestnictwo w inkubatorze pozwala jednocześnie na uszczknięcie nieco z promocyjnego tortu samego inkubatora. Instytucje te organizują bowiem często konkursy i akcje promocyjne dla swoich uczestników.

  fundusze


  Z usług inkubatorów korzystają początkujący przedsiębiorcy – mikro- i małe firmy. Gros firm zakładanych w inkubatorach to firmy studenckie czy młodzieżowe, ale młody wiek nie jest warunkiem skorzystania ze wsparcia inkubatora.

  Największą siecią inkubatorów są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (www.inkubatory.pl) – działają one w oparciu o ustawę o szkolnictwie wyższym. Nie jest to jednak jedyny adres, pod który mogą zgłaszać się zainteresowani działalnością inkubatorów. Część z nich prowadzą również samorządy czy instytucje. Informacje o inkubatorach znajdziemy w internecie na Portalu Innowacji: www.pi.gov.pl/iob.

  KONTAKT

  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna
  Fundusze Europejskie

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Polecamy

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Prenumerata cyfrowa Dziennika Łódzkiego. Kup już teraz >>

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Gry On Line - Zagraj Reklama