Dolce i Gabbana tłumaczą się z wypowiedzi nt. adopcji dzieci...

  Dolce i Gabbana tłumaczą się z wypowiedzi nt. adopcji dzieci przez gejów. "Kochamy wszystkich..."

  CNN Newsource/x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Dolce i Gabbana w jednym z wywiadów skrytykowali rodziny tworzone przez homoseksualistów i opowiedzieli się przeciwko adopcjom dzieci przez pary tej samej płci. Za nienaturalne uznali również zapłodnienie in vitro. Teraz tłumaczą się z kontrowersyjnych wypowiedzi.
  Domenico Dolce dzieci poczęte metodą in vitro nazwał "syntetycznymi". To zdanie oburzyło m.in. Elton Johna, który wezwał inne gwiazdy do bojkotu ubrań od projektantów. Zobacz, jak tłumaczą się Dolce i Gabbana.


  Źródło: CNN Newsource/x-news

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziecko to nie gadżet! cz.2

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Geje (rzadko dotyczy to lesbijek), mówię o statystycznej prawidłowości, bardzo często zmieniają partnerów. Każde działanie, które może, albo mogłoby, mieć bezpośredni, lub pośredni, wpływ na zmianę...rozwiń całość

   Geje (rzadko dotyczy to lesbijek), mówię o statystycznej prawidłowości, bardzo często zmieniają partnerów. Każde działanie, które może, albo mogłoby, mieć bezpośredni, lub pośredni, wpływ na zmianę tego stanu rzeczy uważam za właściwe z wielu względów, dlatego zagłosowałbym za wprowadzeniem małżeństw dla osób tej samej płci. Nigdy za to nie wyraziłbym zgody na to, aby małżeństwa, albo pary, tej samej płci miały prawo do adopcji dzieci. Z badań i obserwacji wynika, że wyrastanie w „rodzinach”, w których ”rodzice” są tej samej płci niekorzystnie odbija się na dzieciach. Dwóch dorosłych ludzi może sobie robić - jeśli obaj wyrażają na to zgodę i nie jest to sprzeczne z prawem - to, na co mają ochotę. Nie może to jednak odbywać kosztem innych osób. Osobiście nawet nie potrafię wyobrazić sobie siebie wychowywanego przez dwóch „tatusiów”.

   Dużo mówi się o poszanowaniu praw mniejszości homoseksualnej. A co z prawami większości heteroseksualnej? Czy „kochający inaczej” nie powinni brać pod uwagę np. faktu, że w wielu ludziach widok dwóch facetów „ubranych” tylko w skórzane stringi, obłapiających się i całujących się na ulicy w biały dzień (np. parady „Gay Pride”) budzi obrzydzenie?

   Jestem zwolennikiem mówienia wprost bez niepotrzebnej „politycznej poprawności”, dlatego na zakończenie wszystkim „prawie takim samym” pragnę jasno i wyraźnie powiedzieć (przypomnieć?), że tolerancja nie oznacza akceptacji /*PRZYPISY.

   Pozdrawiam,
   Andrzej Kołczyński

   PRZYPISY:
   /* „tolerancja, łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”, „ścierpieć”.
   Według mnie „tolerować coś” oznacza inaczej:
   przyjmować do wiadomości i, jednocześnie, rezygnować z szeroko rozumianej przemocy - w przypadku braku zgody na określone zachowania, działania czy postawy - godząc się na odwołanie się do innych, niż opartych na zastosowaniu siły lub groźby jej użycia, środków i aktów w celu dochodzenia swoich racji i interesów. Ramy tego typu poczynań wyznaczają przepisy prawa.

   W języku potocznym często myli się czasownik „rozumieć coś” z czasownikiem „zgadzać się na coś/z czymś”. Podobnie większość ludzi w Polsce nie rozumie właściwego znaczenia słowa „tolerancja” traktując je, jako synonim słowa „akceptacja”.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziecko to nie gadżet!

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Człowiek jest istotą seksualną, dzięki temu istnieje nasz gatunek. Czynności, działania i zachowania seksualne, lub quasi seksualne, są ważnym elementem naszej kultury; czy to przez afirmację, czy...rozwiń całość

   Człowiek jest istotą seksualną, dzięki temu istnieje nasz gatunek. Czynności, działania i zachowania seksualne, lub quasi seksualne, są ważnym elementem naszej kultury; czy to przez afirmację, czy też, wprost przeciwnie, przez stygmatyzację piętnem owocu zakazanego (plus postawy pośrednie, np. typu: tak/nie, ale ….). Homoseksualizm jest jedną z orientacji seksualnych (heteroseksualizm, homoseksualizm, biseksualizm, aseksualizm). Tyle w naprawdę telegraficznym skrócie.

   Jestem osobą zdecydowanie heteroseksualną. Sama myśl o akcie seksualnym dwóch mężczyzn budzi mój wstręt i odrazę w jednym podniesione do potęgi „n”, gdzie „n” dąży do nieskończoności. Nie piszę tego by oceniać czy wartościować. Napisałem tak, by jeszcze wyraźniej zabrzmiało to, co chcę teraz powiedzieć. Otóż rozumiem, że tak, jak dla mnie nie do przyjęcia są jakiekolwiek moje relacje seksualne z mężczyzną, tak dla zdecydowanego geja nie do zaakceptowania są jakiekolwiek relacje seksualne z kobietą. Nie wydaje mi się by ktokolwiek, na drodze jakiejkolwiek „terapii”, był w stanie zmienić moją orientację seksualną. Takie działania uznałbym za nieludzko okrutne. Stosując zasadę wzajemności uważam za niewyobrażalnie bestialską każdą próbę „wyleczenia” geja z pociągu seksualnego do mężczyzn. Krótko mówiąc - jesteśmy tacy, jacy jesteśmy i w aspekcie, o którym mowa nic nie możemy zmienić.

   Właśnie!, a co to znaczy w tym przypadku „jesteśmy”? Czasownik „być” opisuje stan obiektywnie istniejący. A jak to wygląda w przypadku każdego z nas? W przypadku człowieka mamy do czynienia z dwoma jego obrazami - jego własnym wyobrażeniem o samym sobie i jego wizerunkiem w oczach innych ludzi. Społeczność patrzy na każdego ze swych członków przez okulary archetypów (np. męski, żeński), tabu, relacji z bóstwem i stosunkiem do jego nauki (religia), wizji porządku społecznego i roli każdego z nas w jego budowaniu i ochranianiu, itp., itd. Problem powstaje gdy nasze wyobrażenie o sobie samym nie jest identyczne z naszym portretem w oczach bliźnich.

   Generalną tendencją, mówię o presji społeczeństwa na jednostkę, jest dążenie do jak największego ujednolicenia, upodobnienie do siebie członków społeczności. Im większa homogeniczność, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktów wewnętrznych, które zawsze niosą ze sobą niebezpieczeństwo rozpadu grupy, destrukcji.

   Problem homoseksualistów i z homoseksualistami , tak ja to widzę, polega na tym, że z jednej strony są oni, bardzo dyplomatycznie mówiąc, wskazywani przez większość społeczeństwa jako ci „inni” - prawdę mówiąc, to bardzo niepoprawne politycznie ale przecież oczywiste!, pod względem seksualnym homoseksualiści, są inni – z drugiej strony sami homoseksualiści nie potrafią uznać publicznie za oczywisty fakt swojej „inności” i żądają by uważać ich za „takich samych”. Mózg homoseksualisty różni się od mózgu osoby heteroseksualnej. Potwierdziły to badania. Homoseksualiści nie są, więc „tacy sami”. Moim zdaniem to „mutanci” a w zasadzie mutanci – spójrzmy bez żadnych uprzedzeń faktom prosto w oczy.

   Żyjemy w cywilizacji, w której kontakty seksualne uznajemy za intymne. Nie jest, mówię o znaczącej większości społeczeństwa, przyjęte za właściwe odbywanie stosunków płciowych publicznie. I tak, to nie tylko moja opinia, powinno pozostać. To, co robią te „chłopaczyska” (geje) i „dziewczyniska” (lesbijki) w swoich sypialniach to jest ich sprawa. Według mnie, na forum kontaktów międzyludzkich obejmujących członków wspólnot tak „hetero”, jak i „homo” powinna obowiązywać zasada: „Don’t ask, don’t tell” albo inaczej „It's none of your business”. Preferencje seksualne są ważne, a nawet najważniejsze, ale tylko w przypadku kontaktów płciowych. Wszędzie tam, gdzie nie jesteśmy żołnierzami i niewolnikami jednocześnie naszej orientacji seksualnej ta strona naszej osobowości nie powinna mieć wpływu na to jak jesteśmy postrzegani i oceniani oraz jak postrzegamy i jak oceniamy.

   Geje (rzadko dotyczy to lesbijek), mówię o statystycznej prawidłozwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ubrania tej firmy są

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   za to ubrania tej firmy są syntetyczne bez cudzysłowu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama