6. edycja akcji "Dotknij Teatru" w Łodzi

  6. edycja akcji "Dotknij Teatru" w Łodzi

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  6. edycja akcji "Dotknij Teatru" w Łodzi
  1/2
  przejdź do galerii
  27 marca rozpocznie się szósta edycja głośnej w kraju łódzkiej akcji "Dotknij Teatru" organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
  Podczas 8 dni (do 3 kwietnia) odbędzie się około 90 wydarzeń (niektóre kilka razy). Od czterech lat w organizację akcji włącza się Instytut Teatralny w Warszawie, a wydarzenia obejmują też inne miasta kraju. W tym roku będzie ich 50 (ale tylko Łódź pozyskuje na ten cel środki z ministerstwa kultury).

  W programie są spektakle, akcje plenerowe, warsztaty, koncerty, projekcje i performance. Gościem zagranicznym będzie Renitenztheater ze Stuttgartu ze spektaklem "Tür auf, Tür zu". Po raz pierwszy w akcję włącza się Szkoła Filmowa.

  Na finał odbędzie się akcja plenerowa przygotowana przez Teatr "Pinokio" pt. "Dialogus De Passione#Pasja Dialogu", która przejdzie ulicami Łodzi (od Włókienniczej do Jaracza). Jak mówi dyrektor "Pinokia", Konrad Dworakowski, będzie ona miała charakter ekumeniczny i powstaje przy udziale wielu grup artystycznych.

  Organizatorzy przyznają, że na panewce spaliły rozmowy z Urzędem Marszałkowskim, więc nie jest możliwe wyjście z wydarzeniami do miast województwa. To także powód, dla którego nie było możliwe wsparcie projektu przygotowanego przez Teatr im. S. Jaracza.

  - Ale niech urzędnicy nie myślą, że odpuścimy - mówi Tomasz Rodowicz, dyrektor Teatru "Chorea".

  Podczas prezentacji programu przypomniano zmarłych w ubiegłym roku współinicjatorów akcji: reżysera i dyrektora Łódzkich Spotkań Teatralnych, Mariana Glinkowskiego i Krystynę Weintritt, dyrektor Centrum Kultury Młodych.

  "Dotknij Teatru" organizowane jest z dotacji celowej Wydziału Kultury UMŁ dla Teatru Nowego. Z 320 tys. zł na wydarzenia przekazywane jest 280 tys. oraz 67 tys. pozyskane z ministerstwa kultury. Pozostała część dotacji pokrywa koszty administracyjne i promocję. Do tej ostatniej dołącza się Instytut Teatralny.

  Program jest dostępny na stronie dotknij-teatru.pl.


  Księgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.plKsięgarnia Dziennika Łódzkiego: www.ksiegarnia.dzienniklodzki.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lepiej

   nie dotykaj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10

   nie będzie śmierdzieć

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pinokio to siedziba kiczu i bezguścia!

   ministrant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Na finał procesja ekumeniczna ze sztandarami!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo